LMT radītais gaisa kvalitātes sensors nominēts divām starptautiskām balvām

Rīga, 5.okt., LETA. Mobilo sakaru operators un tehnoloģiju inovāciju uzņēmuma SIA "Latvijas mobilais telefons" (LMT) radītais gaisa kvalitātes un dūmu sensors "Elpo" nominēts divām tehnoloģiju balvām, tostarp risinājums ierindots starp finālistiem Drošības un ugunsdrošības izcilības balvai "Security & Fire Excellence Awards 2022" un izvēlēts starp labākajiem nacionālajiem digitālajiem risinājumiem 2022.gada Pasaules samita balvai "The World Summit Award", aģentūrai LETA pavēstīja LMT pārstāvji.

LMT dūmu un gaisa kvalitātes sensors Pasaules samita balvā nominēts digitālo risinājumu balvai kategorijā "Veselība un labklājība", savukārt "Drošības un ugunsdrošības izcilības balvai 2022" sensors "Elpo" nominēts kategorijā "Drošības vai ugunsdrošības ierīces produkts - gada inovācija".

Viedais gaisa kvalitātes un dūmu sensors "Elpo" mēra gaisa kvalitāti telpā, temperatūru, mitrumu un darbojas pēc luksofora principa - zaļā krāsa apliecina labu gaisa kvalitāti, dzeltenā ziņo par nepieciešamību telpu vēdināt, bet sarkana brīdina par sliktu gaisa kvalitāti un steidzamu nepieciešamību pēc vēdināšanas. Tāpat sensors brīdina par piedūmojumu un tvana gāzes klātbūtni, šādā gadījumā nosūtot ziņojumu lietotājam un citiem lietotāja norādītiem kontaktiem - ģimenes locekļiem, kaimiņiem, mājas pārvaldniekam vai jebkuram citam numuram, kura lietotājs var operatīvi pārbaudīt mājvietu saimnieka prombūtnes laikā.

LMT pārstāvji norāda, ka atšķirībā no citām līdzīgām tirgū pieejamām iekārtām LMT viedais sensors ir vienīgais, kas darbojas mobilo sakaru tīklā un kam nav nepieciešams Wi-Fi savienojums.

LMT prezidents Juris Binde norāda, ka uzņēmuma tehnoloģiju eksperti izstrādā dažādus datorredzes, mākslīgā intelekta un lietu interneta risinājumus, tostarp specifiskām aizsardzības, mobilitātes un dronu satiksmes vajadzībām, savukārt viedais gaisa kvalitātes un dūmu sensors "Elpo" ir pirmais plašpatēriņa produkts, ko LMT radījis sabiedrībai, lai palīdzētu uzturēt drošību un komfortu telpās.

Līdzās LMT ekspertiem sensora izstrādē piedalījušies Rīgas Stradiņa universitātes zinātnieki, savukārt iekārtas izgatavošanā - Latvijas tehnoloģiju uzņēmums "MikroTik".

Pasaules samita balva ir starptautiska iniciatīva ANO Pasaules informācijas sabiedrības samita ietvaros. Tā pievērš īpašu uzmanību digitālajam saturam un tehnoloģijām, kas uzlabo sabiedrības labklājību, un koncentrējas uz vietējām inovācijām, kam ir globāla nozīme. Savukārt Drošības un ugunsdrošības izcilības balva ir starptautisks apbalvojums, kas jau 23.gadus apbalvo projektus, tehnoloģiskos risinājumus un nozares ekspertus, kas snieguši ieguldījumu drošības un ugunsdrošības jomā.

2021.gadā LMT koncerns strādāja ar 252,907 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 11,2% vairāk nekā gadu iepriekš, bet koncerna peļņa pieauga par 21,6% un bija 33,105 miljoni eiro. Vienlaikus koncerna māteskompānijas apgrozījums 2021.gadā bija 159,833 miljoni eiro, kas ir par 4,2% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 16,3%, sasniedzot 31,024 miljonus eiro.

LMT reģistrēta 1992.gada janvārī, un tās pamatkapitāls ir 817 000 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. LMT kapitālā 49% pieder "Telia Company" un tās meitasfirmai "Sonera Holding", pa 23% akciju pieder SIA "Tet" un Latvijas Valsts radio un televīzijas centram, bet 5% - SIA "Publisko aktīvu pārvaldītājs "Possessor"". "Telia Company" pieder 49% "Tet" kapitāldaļu, bet Latvijas valstij "Possessor" personā - 51%.