Atklās vēsturiskajā izskatā atjaunoto Jaunmoku pils jumtu

Rīga, 30.sept., LETA. Šodien plkst.14 tiks atklāts vēsturiskajā izskatā atjaunotais Jaunmoku pils jumts, aģentūru LETA informēja SIA "Jaunmoku pils" mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Agita Šakina.

Pasākuma laikā plānotas sarunas par, ap un uz jumta, tā ieskandināšana Rīgas Saksofonu kvarteta pavadībā, "Jumta stāsts" video formātā, kā arī gaisa balonu pilota Gunāra Dukštes foto izstādes ''Lidojumā" atklāšana pils tornī.

Kā jau ziņots, Jaunmoku pilij Tukuma novadā ir nomainīts jumta segums, atjaunojot tā sākotnējo vēsturisko izskatu.

Tagad pili no jauna rotā divu krāsu jumts ar ornamentu, kas veidots no sarkaniem un melniem māla dakstiņiem, un vairākām jumta izbūvēm, kā to sākotnēji bija iecerējis pils projektētājs Vilhelms Bokslafs. Šo krāsu ornaments ir saglabājies arī pils ķieģeļu fasādē, šobrīd veidojot vienotu kompozīciju.

Pils jumta seguma nomaiņas un atjaunošanas darbi tika sākti 2021.gada nogalē. Tie tika veikti pakāpeniski, saglabājot nepārtrauktu pils darbību un pieejamību apmeklētājiem.

Būvdarbus iepirkuma konkursa rezultātā veica SIA "Rere meistari", piesaistot speciālistus vēsturisko objektu rekonstrukcijā. Kopējās būvdarbu izmaksas bija 474 647 eiro.

Darbu ietvaros tika atjaunotas jumta konstrukcijas, pilnībā nomainīts dakstiņu segums, atjaunots skursteņu mūris, uzstādīti skārda iesegumi un pieslēgumi.

Projektu izstrādāja arhitekte Ināra Caunīte ar komandu (SIA "Arhitektes Ināras Caunītes birojs").

Šobrīd pili apsaimnieko SIA "Jaunmoku pils", kas ir AS "Latvijas valsts meži" meitas uzņēmums.

SIA "Jaunmoku pils" reģistrēta 2004.gadā. Uzņēmums pērn apgrozīja 870 000 eiro un nopelnīja 48 400 eiro, liecina "Firmas.lv" dati.

Savukārt "Rere meistari" 2021.gadā strādājis ar 9,85 miljonu apgrozījumu un 93 640 eiro peļņu. "Rere meistari" reģistrēta 2014.gadā un ir "Rere grupas" uzņēmums, kas nodarbojas ar pilna cikla būvniecību, rekonstrukciju un restaurāciju. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir AS "Rere grupa", kurā ietilpst arī uzņēmumi "Rere būve" un "Rere vide".