"Tallink Grupp" nav izlēmis par "Tallink Hotel Riga" turpmāko darbību

Rīga, 26.sept., LETA. Igaunijas prāmju un viesnīcu operators "Tallink Grupp", kam pieder viesnīca Rīgā "Tallink Hotel Riga", vēl nav izlēmis par naktsmītnes turpmāko darbību, aģentūrai LETA pastāstīja Igaunijas prāmju satiksmes uzņēmuma "Tallink Grupp" preses sekretāre Katri Linka.

Viņa atzīmēja, ka kompānija turpina uzraudzīt tūrisma un viesmīlības nozares tirgus atlabšanu un attīstību, taču plašāku komentāru par to, kad plānots viesnīcu atvērt, vai kādi ir aptuvenie dīkstāves zaudējumi, Linka nesniedza.

Tikmēr "Tallink Hotels" oficiālajā tīmekļvietnē teikts, ka uzņēmumā pieņemts lēmumus viesnīcu "Tallink Hotel Riga" neatvērt arī 2022.gadā, turklāt uzņēmumam nav arī konkrētu plānu tālākai nākotnei.

"Ja tūrisma sektorā būs būtiskas un ātras izmaiņas uzlabojumu virzienā, esam gatavi jauniem lēmumiem," norādīts tīmekļvietnē.

Saskaņā ar "Firmas.lv" pieejamo finanšu gada pārskatu par 2021.gadu SIA "TLG Hotell Latvija", kas pārvalda "Tallink Hotel Latvia", 2020.gada 22.oktobrī spēkā stājās rīkojums par gandrīz visu darbinieku atlaišanu. Vadības ziņojumā teikts, ka uzņēmuma štatā ir tikai daži darbinieki, kuri nodrošina viesnīcas ēkas un sistēmu uzturēšanu darba kārtībā, jo vadība ir iecerējusi atsākt viesnīcas pakalpojumu sniegšanu tiklīdz esošā situācija to pieļaus.

Līdzekļi, lai uzturētu ēku, veiktu maksājumus par komunālajiem pakalpojumiem un ēkas nomu, kā arī izmaksātu algas esošajiem darbiniekiem, 2021.gadā tika saņemti no kompānijas mātes uzņēmuma "TLG Hotell OU", kas ietilpst koncerna "Tallink Grupp" sastāvā.

LETA jau vēstīja, ka 2020.gada 18.oktobrī vēlreiz uz laiku tika pārtraukta viesnīcas "Tallink Hotel Riga" darbība, ņemot vērā būtisko viesu skaita un rezervāciju samazinājumu, kā arī ceļošanas ierobežojumus Covid-19 pandēmijas iespaidā.

Toreiz "Tallink Hotels" valdes locekle Ave Svarta atzīmēja, ka viesnīcas darbību turpināt bez zaudējumiem nav iespējams.

Tāpat vēstīts, ka "Tallink Hotel Riga" 2020.gadā uz laiku jau bija pārtraukusi darbību - viesnīca darbību pārtrauca 2020.gada 18.martā, bet atsāka strādāt 1.jūnijā.

Viesnīcu "Tallink Hotel Riga" pārvalda "Tallink Grupp" grupā ietilpstošā "TLG Hotell Latvija", kas reģistrēts 2009.gadā.

2021.gadā "TLG Hotell Latvija" strādāja ar 18 661 eiro apgrozījumu, kas ir par 98,5% mazāk nekā gadu iepriekš, līdztekus uzņēmums cieta zaudējumus 3,333 miljonu eiro apmērā, kas ir par 9,9% vairāk nekā 2020.gadā.

Jau ziņots, ka "Tallink Grupp" koncerns šogad pirmajā pusgadā strādājis ar 40,66 miljonu eiro zaudējumiem, kas ir 30,1% mazāk nekā pirms gada, kad uzņēmuma zaudējumi pirmajā pusgadā sasniedza 58,758 miljonus eiro, liecina kompānijas finanšu pārskats.

"Tallink Grupp" veic pārvadājumus ar prāmjiem Baltijas jūrā, izmantojot zīmolus "Tallink" un "Silja Line". Kompānija arī ir operators trim viesnīcām Tallinā un vienai Rīgā.

Uzņēmuma akcijas kotē Tallinas fondu biržas oficiālajā sarakstā. Lielākais akcionārs ir Igaunijas investīciju kompānija "Infortar", kam pieder 40% "Tallink Grupp" akciju.