Turpinās liecinieku pratināšanu krimināllietā pret uzņēmēju Trubko par 2,1 miljona kukuli

Rīga, 23.sept., LETA. Ekonomisko lietu tiesa šodien plkst.10 turpinās skatīt krimināllietu, kurā par 2,1 miljona eiro liela kukuļa piedāvāšanu Rīgas domes "Par/Progresīvie" frakcijas vadītājam Mārtiņam Kossovičam apsūdzēts uzņēmējs, AS "Rīgas namu apsaimniekotājs" valdes priekšsēdētājs Igors Trubko.

Iepriekšējā tiesas sēdē tika nopratināti trīs liecinieki. Kā pirmo iztaujāja "Rīgas namu pārvaldnieka" (RNP) valdes locekli Bernhardu Maļinovski. Viņam tika uzdoti vairāki tehniski jautājumi par RNP darbību.

Tāpat liecināt bija aicināts Rīgas pilsētas izpilddirektors Jānis Lange, kā arī "Rīgas taksometru parka" (RTP) darbinieks Rendijs Bišers, kurš liecināja, ka vairakkārt automašīnā vedis Trubko un, iespējams, vienā no reizēm kopā ar viņu bija arī Kossovičs.

Liecinieks nevarēja apstiprināt, vai mašīnā ar Trubko bija tieši Kossovičs, jo viņš Rīgas domes deputātu nepazīstot. RTP darbinieks teica, ka Trubko kopā ar personu mašīnā bija apspriedis pārvaldības procesus, teritoriju sakārtošanu un miskastes, bet plašāku informāciju par abu personu pārrunām sniegt nevarēja.

Šodienas tiesas sēdē plānots turpināt iztaujāt lieciniekus.

Apsūdzētais savu vainu neatzīst.

KNAB iepriekš paziņojumā presei rakstīja, ka saskaņā ar biroja iegūtajiem pierādījumiem kukulis piedāvāts, lai uzņēmēja pārstāvētā kompānija uzvarētu koncesijas konkursā un pārņemtu daļu no pašvaldības namu apsaimniekošanas uzņēmuma "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) apsaimniekotajām mājām.

Uzņēmējs esot norādīja Kosovičam, kādi būtu "Rīgas namu apsaimniekotājam" labvēlīgi koncesijas konkursa nolikuma nosacījumi.

Kossovičs žurnālistiem atzina, ka informējis KNAB par kukuļa piedāvājumu. Deputāts paziņoja, ka visu savu īso politisko mūžu esot veltījis, lai veidotu politiku, kuru nevar nopirkt, un pie šī principa turēšoties.

Krimināllietā paredzēta arī piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošana juridiskajai personai - "Rīgas namu apsaimniekotājam".

LETA ziņoja, ka "Rīgas namu apsaimniekotājs" 2021.gada pavasarī piedāvāja eksperimenta kārtā pārņemt atsevišķas RNP mājas. Uzņēmums bija noskatījis 60 mājas ar labiem uzkrājumiem.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka Trubko kopš 2018.gada pavasara ir "Rīgas namu apsaimniekotāja" valdes priekšsēdētājs. Viņš ir arī norādīts kā uzņēmuma patiesais labuma guvējs jeb pastarpināts īpašnieks. Otra kompānijas līdzīpašniece ir Taisa Štāle. 2020.gadā uzņēmums apgrozīja 2,61 miljonus eiro un strādāja ar 244 124 eiro peļņu. Pērn uzņēmums apgrozīja 2,91 miljonus eiro un nopelnīja 120 000 eiro.

Informācija KNAB mājaslapā liecina, ka Trubko laikā no 2002. līdz 2013.gadam atbalstījis divas partijas, kopumā ziedojot 49 904 eiro. Uzņēmējs ziedoja Reformu partijai (Zatlera Reformu partijai) un Latvijas Sociāldemokrātiskajai strādnieku partijai, kura savulaik bija pie varas Rīgas domē.