"Mediju nama" valdē iecelts Rolands Pētersons

Rīga, 22.sept., LETA. SIA "Mediju nams", kas pārstāv plašsaziņas līdzekļus "nra.lv" un "neatkarīgā.lv", valdē iecelts valdes loceklis Rolands Pētersons, liecina informācija "Firmas.lv".

Savukārt līdzšinēja valdes locekle Ilze Bērziņa ir iecelta par valdes priekšsēdētāju. 

Līdzšinējais valdes priekšsēdētājs Nauris Kāpostiņš darbu valdē neturpinās. 

"Firmas.lv" informācija liecina, ka "Mediju nams" reģistrēta 2003.gadā, un tā pamatkapitāls ir 12,948 miljoni eiro. Uzņēmuma apgrozījums 2021.gadā bija 739 653 eiro, bet zaudējumi sasniedza 635 250 eiro. 

"Mediju nama" īpašnieks ir SIA "MN mediji", kuras īpašnieks ir AS "Neatkarīgā". Ilze Bērziņa ar šo divu uzņēmumu starpniecību ir "Mediju nama" patiesā labuma guvēja. 

Jau ziņots, ka jūnija beigās "Mediju nams" valdes locekle Bērziņa nodibināja jaunu kompāniju - AS "Neatkarīgā", kas nodarbosies ar laikrakstu un žurnālu izdošanu.

Jaundibinātās kompānijas pamatkapitāls ir 35 000 eiro, un atbilstoši statūtiem kompānija "Neatkarīgā" nodarbosies ar laikrakstu izdošanu, ziņu aģentūru darbību, neatkarīgu žurnālistu darbību, žurnālu izdošanu un interneta portāla darbību.

Uzņēmuma vienīgā valdes locekle ir Bērziņa, savukārt padomes locekles ir Daina Ločmele, Ilze Šteinfelde un Gundega Kārkliņa.

Lēmums par kompānijas "Neatkarīgā" dibināšanu pieņemts 2022.gada 14.jūnijā, bet Komercreģistrā kompānija iegrāmatota 20.jūnijā.

Tāpat ziņots, ka tuvākajā laikā "Mediju nama" vadība plāno izpirkt uzņēmumu, lai pēc tam to pārveidotu par akciju sabiedrību un piesaistītu plašāku akcionāru loku.

Bērziņa aģentūrai LETA norādīja, ka "Mediju nama" izpirkšanas darījumu īsteno vadības komanda, proti, valde un vairāki redakcijas kolektīva pārstāvji. Savukārt līdzšinējais uzņēmuma īpašnieks un valdes loceklis Kāpostiņš pēc darījuma vairs nebūs iesaistīts "Mediju nama" darbībā.

Darījuma summu Bērziņa neatklāja, norādot, ka puses ir vienojušās, ka tas ir komercnoslēpums. Vienlaikus viņa piebilda, ka summa "nav finansiāli ievērojama".

"MN Mediji" līdz šī gada 20.jūnijam piederēja Naurim Kāpostiņam. Viņš par uzņēmuma īpašnieku kļuva 2016.gadā, "Mediju namu" nopērkot no Lilitas Seimuškānes, Armanda Pučes un Ulda Dreiblata. Kā tolaik vēstīja mediji, Kāpostiņš ir Anrija Lemberga sievas brālis.