Zelenska uzsver sieviešu nozīmi uzņēmējdarbībā un līderībā

Rīga, 22.sept., LETA. Ukrainas pirmā lēdija Olena Zelenska trešdien, sakot atklāšanas runu konferencē "Novatore Impact Summit" sieviešu ekonomiskai spēcināšanai, uzsvēra sieviešu nozīmi uzņēmējdarbībā un līderībā Ukrainā un pasaulē.

Uzrunas laikā Zelenska stāstīja, ka gandrīz puse Ukrainas uzņēmēju ir sievietes, tomēr kara ietekmē uzņēmējas pielāgojušas savu darbību kara nepieciešamībām, izmantojot savus resursus brīvprātīgā un sabiedriskā labuma darbu veikšanai.

Zelenska uzsvēra, ka sievietēm Ukrainā ir spēks un iedvesma, viņas strādā, lai virzītu ekonomiku, un cīnās, lai saglabātu šo ekonomiku Ukrainas pārvaldībā. "Profesionalitātei nav dzimuma, un līderībai arī nē. Domāju, ka pēc mūsu uzvaras Ukrainas sabiedrība vēlreiz pārvērtēs sievietes lomu gan karā, gan pēckara periodā," viņa sacīja.

Konferencē uzrunu teica arī Latvijas Valsts prezidents Egils Levits, uzsverot, ka ikviens no mums var un mums ir jāspēj dot savu ieguldījumu vienlīdzīgākas sabiedrības veidošanā. Valsts augstākajā līmenī ir jābūt izpratnei, ka dzimumu atšķirību mazināšana iet roku rokā ar lielāku ekonomisko izaugsmi, lielāku saimniecisko stabilitāti un noturību. Tam ir jābūt atspoguļotam politikas līmenī, jo īpaši jomās, kas ir ļoti būtiskas mūsu nākotnei, piemēram, inovācijas, digitālā un zaļā transformācija, teica Levits.

Pasākuma organizatora, SIA "Novatore", līdzdibinātāja Baiba Rubesa, atklājot konferenci, skaidroja, ka "sieviešu ekonomiska iespējošana ir nepieciešama. Tieši tāpēc konferences moto ir "sievietes ieguldījums visiem". "Finansiāla neatkarība ir sieviešu pašnoteikšanās atslēga. Vienlīdzība nav luksusa prece, bet mūsu labklājības pamats, un, ja mēs iespējojam sievietes ekonomiski, mēs visi gūstam labumu. Sievietes ne tikai veido pusi no cilvēces, viņas ir atbildīgas arī par pusi no pasaules iekšzemes kopprodukta un pārtikas pieejamību, sacīja Rubesa.

Kā informē pasākuma organizatori, konferencē uzstājas iedvesmojošas līderes no visas pasaules - uzņēmējas, rakstnieces, investores, tehnoloģiju ekspertes un citu jomu pārstāves.

Konferences otrajā dienā, piektdien, 23.septembrī, notiks praktiskas meistarklases, kurās varēs apgūt prasmes kā sasniegt savus karjeras mērķus, veiksmīgi vadīt komandu, radīt uzticību un paaugstināt ambīcijas, iegūt finansiālu neatkarību un citas vērtīgas zināšanas.

Kā liecina "Firmas.lv" dati, SIA "Novatore" ir dibināta 2014.gadā. Kompānijas īpašnieki ir Dagnija Lejiņa (51%) un SIA "RFactor". Uzņēmuma "Rfactor" vienīgais īpašnieks ir Baiba Anda Rubesa.