"Tallink Latvija" apgrozījums pērn audzis par 57,6%

Rīga, 22.sept., LETA. Igaunijas prāmju operatora "Tallink Grupp" meitaskompānija AS "Tallink Latvija" pērn strādāja ar 1,789 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 57,6% vairāk nekā 2020.gadā, kā arī kompānija guva 1,574 miljonu eiro peļņu pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš, liecina "Firmas.lv" informācija.

Kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka, neskatoties uz ceļojumu ierobežojumiem un ārkārtas stāvokli, kas bija noteikti globālās Covid-19 pandēmijas ietekmē, uzņēmums spējis pielāgoties un atrast jaunas iespējas darbības nodrošināšanai. Pārskata gadā uzņēmums saņēmis valsts sniegto atbalstu apgrozāmo līdzekļu plūsmas nodrošināšanai.

Covid-19 pandēmijas laikā uzņēmums darbojas, operatīvi sekojot līdzi jaunākajām izmaiņām likumdošanā ārkārtējās situācijas apstākļos un ieviešot tās ikdienas uzņēmējdarbībā. Pateicoties valsts saņemtajam atbalstam, ātrāk tika atmaksāti nodokļi, kam sākotnēji bija noteikts nomaksas termiņa pagarinājums.

Pārskata gadā noslēgti jauni fraktēšanas līgumi, kas sniedza iespēju saglabāt biznesu, teikts vadības ziņojumā.

Kopš 2020.gada marta tika apturēti regulārie ikdienas maršruti līnijā Rīga-Stokholma, Stokholma-Rīga, tie neatsākās arī 2021.gadā un pārskata gadā šajā līnijā pasažieru pārvadājumi netika veikti. Darbu neatsāka arī biļešu tirdzniecības vietas Rīgas Pasažieru terminālā, tirdzniecības centros "Origo" un "Alfa".

Kuģis "Romantika" no 13.jūlija līdz 13.oktobrim kursēja Vidusjūras maršrutā Tanžera (Maroka) - Sete (Francija) noslēgtā fraktēšanas līguma ietvaros.

Oktobrī tika parakstīts fraktēšanas līgums, lai nodrošinātu izmitināšanu dalībniekiem Glāzgovā notiekošajā 26.ANO globālajā klimata konferencē no 2021.gada 15.oktobra līdz 15.novembrim. Kuģis "Romantika" nodrošināja izmitināšanu, ēdināšanu un citus pakalpojumus COP26 konferencē strādājošajam atbalsta personālam un viesiem.

Pagājušā gada septembrī "Tallink Latvija" noslēdzis līgumu ar "Holland Norway lines" par kuģa "Romantika" nodošanu fraktā vismaz uz trīs gadiem ar iespēju līgumu pagarināt uz vienu gadu un tad uz vēl vienu gadu. Kuģis, kas darbojas ar Latvijas karogu, fraktētājam nodots 2022.gada 22.martā.

"Tallink Latvija" 2020.gadā strādāja ar 1,135 miljonu eiro apgrozījumu un cieta 577 306 eiro zaudējumus.

Jau ziņots, ka Igaunijas prāmju satiksmes uzņēmuma "Tallink Grupp" koncerns šogad pirmajā pusgadā strādājis ar 40,66 miljonu eiro zaudējumiem, kas ir 30,1% mazāk nekā pirms gada, kad uzņēmuma zaudējumi pirmajā pusgadā sasniedza 58,758 miljonus eiro, liecina kompānijas finanšu pārskats.

Janvārī-jūnijā grupa pārvadāja 2,3 miljonus pasažieru, kas ir par 227% vairāk nekā pagājušā gada pirmajā pusē, bet ieņēmumi auguši par 123,2% līdz 312,2 miljoniem eiro.

"Tallink Grupp" EBITDA jeb peļņa pirms procentu, nodokļu, amortizācijas un pēc nomas atskaitījumiem pirmajā pusgadā sasniegusi 17,7 miljonus eiro pretstatā 1,9 miljonu eiro zaudējumiem pirms gada.

Pirmajā pusgadā "Tallink" finanšu rezultātus ietekmēja prāmju darbības apturēšana saistībā ar Covid-19 dēļ noteiktajiem ierobežojumiem, kā arī pieprasījuma kāpums pēc ierobežojumu atcelšanas. Tāpat ietekme uz grupas darbību bija vairāku prāmju remonts un apkope, karš Ukrainā un krasais degvielas cenu pieaugums pasaulē.

Otrajā ceturksnī "Tallink" strādāja ar 700 000 eiro zaudējumiem, kas ir par 97,2% mazāk nekā 24,3 miljonu eiro zaudējumi aprīlī-jūnijā pirms gada.

Grupas ieņēmumi aprīlī-jūnijā pieauga par 139,4% līdz 206 miljoniem eiro, bet EBITDA sasniedza 28,7 miljonus eiro, saglabājoties pagājušā gada līmenī.

"Tallink Grupp" veic pārvadājumus ar prāmjiem Baltijas jūrā, izmantojot zīmolus "Tallink" un "Silja Line". Kompānija arī ir operators trim viesnīcām Tallinā un vienai Rīgā.

Uzņēmuma akcijas kotē Tallinas fondu biržas oficiālajā sarakstā. Lielākais akcionārs ir Igaunijas investīciju kompānija "Infortar", kam pieder 40% "Tallink Grupp" akciju.