"SEB banka" izsniegusi 20 000 eiro kredītu "Glassdep" energoefektivitātes uzlabošanai

Rīga, 20.sept., LETA. "SEB banka" izsniegusi zaļo mikrokredītu 20 000 eiro apmērā ilgtspējas un energoefektivitātes uzlabošanai Daugavpils uzņēmumam SIA "Glassdep", kas nodarbojas ar visa veida stikla griešanu un stikla izstrādājumu izgatavošanu, aģentūru LETA informēja bankas pārstāvji.

Aizdevumu plānots izmantot saules paneļu uzstādīšanai, savukārt nākotnē uzņēmums neizslēdz iespēju veikt arī citus ieguldījumus ilgtspējīgākas uzņēmējdarbības nodrošināšanā. Tostarp uzņēmums neizslēdz iespēju iegādāties elektroauto.

"Glassdep" direktors Andrejs Ivanovs prognozē, ka no saules paneļu saražotā elektrības daudzuma 80% tiks patērēti pašu vajadzībām, savukārt 20% tiks nodoti kopējā tīklā.

"SEB bankas" aptaujas dati liecina, ka ieguldīt ilgtspējā uzņēmējus Latvijā visvairāk motivē iespēja saņemt valsts atbalstu un dažādus grantus (59%). Vienlaikus vairāk nekā pusi uzņēmēju (53%) motivē arī konkurētspējas palielināšana, savukārt 14% aptaujāto uzņēmēju atzīst, ka ieguldījumi ilgtspējā ir nozīmīgi ietekmes uz vidi dēļ, domājot, piemēram, par CO2 pēdas mazināšanu.

"Glassdep" pērn strādāja ar 409 313 eiro apgrozījumu un guva 24 558 eiro peļņu, liecina "Firmas.lv" informācija. Kompānija "Glassdep" reģistrēta 2007.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2844 eiro. Uzņēmuma īpašnieki vienādās daļās ir Andrejs Ivanovs un Sergejs Tičko.

Aptauju pēc "SEB bankas" pasūtījuma šī gada maijā veica pētījumu aģentūra "Norstat", un tajā piedalījās 503 Latvijas, 510 Lietuvas un 506 Igaunijas mazie un vidējie uzņēmumi.

Pēc aktīvu apmēra "SEB banka" ir trešā lielākā banka Latvijā.