Zivju pārstrādes uzņēmuma "Brīvais vilnis" apgrozījums pērn samazinājies par 6,6%

Rīga, 19.sept., LETA. Zivju pārstrādes uzņēmums AS "Brīvais vilnis" pagājušajā gadā strādāja ar 11,13 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 6,6% mazāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus uzņēmums cieta zaudējumus 248 195 eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš, liecina informācija "Firmas.lv".

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā norādīts, ka "Brīvais vilnis" 2021.gadā saražoja 19,2 miljonus kārbu dažādu zivju konservu, tostarp 7,15 miljonus kārbu šprotu. No kopumā saražotā pērn pārdoti 18,3 miljoni kārbu par 11,1 miljoniem eiro.

Vadības ziņojumā skaidrots, ka "Brīvais vilnis" strādāja ar zaudējumiem materiālu un izejvielu straujā cenu kāpuma dēļ. Vienlaikus, nebija iespējams straujš cenu kāpums gala produkcijai, bet cenu situācija ir stabilizējusies un pašlaik notiek cenu celšana atbilstoši inflācijai. Tāpat vadība uzsver, ka cenu paaugstināšana, cik to pieļaus situācija tirgū, būs vienīgais peļņas avots.

Uzņēmuma vadība atzīmē, ka pērn "Brīvā viļņa" darbu ietekmēja arī noteiktais Krievijas embargo un pirktspējas kritums Vidusāzijas valstīs. Vienlaikus kompānija nostabilizējusi darbību Latvijas tirgū un palielinājusi pārdošanas apmērus Uzbekistānā, Spānijā un ASV.

Gada pārskata vadības ziņojumā minēts, ka Ukrainas kara ietekmē būtiski pieauguši zivju konservu pasūtījumi un salīdzinoši ar kopējo pārtikas cenu paaugstināšanos zivju konservu sadārdzinājums ir mazāks.

Uzņēmumā uzsver, ka "Brīvajam vilnim" pēc daudziem gadiem ir labvēlīga realizācijas un konkurences situācija tirgū - ir palielinājusies preču zīmes "Brīvais vilnis" atpazīstamība un tirgus vērtība, uzņēmums ir vienīgais Baltijā, kas ražo noteiktus zivju produktu, kā arī ir samazinājušās konkurentu jaudas un iespējas.

Tāpat vadība skaidro, ka kompānija izmanto malkas šķeldu apkurei un tehnoloģiskā tvaika ražošanai, tāpēc dabas gāzes deficīts un cenu svārstības būtiski uzņēmumu neietekmē.

Vadības ziņojumā arī minēts, ka kompānija turpina darbu pie jaunu produkcijas veidu izstrādes.

2020.gadā "Brīvā viļņa" apgrozījums bija 11,919 miljoni eiro, kas ir par 26% vairāk nekā gadu iepriekš, kā arī uzņēmums guva peļņu 302 494 eiro apmērā, kas ir divreiz vairāk nekā iepriekšējā gadā.

Kompānija "Brīvais vilnis" reģistrēta 1992.gadā, un tās pamatkapitāls ir 4,339 miljoni eiro. Kompānijas lielākais akcionārs ir SIA "Mūsu investīciju fonds", kura dalībnieki ir Arnolds Babris (49,79%) un kompānijas izpilddirektors Māris Trankalis (50,21%).