"Luminor Bank" piešķir 2,9 miljonu eiro aizdevumu zemnieku saimniecībai "Kotiņi"

Rīga, 9.sept., LETA. Lai veicinātu Balvu novada zemnieku saimniecības "Kotiņi" paplašināšanos un attīstību, kā arī produkcijas dažādošanu, "Luminor Bank" piešķīrusi aizdevumu 2,9 miljonu eiro apmērā, aģentūru LETA informēja bankas pārstāvji.

Finansējumu plānots izmantot granulēšanas un ekstrudēšanas kompleksa izveidei, kā arī lauksaimniecības tehnikas iegādei.

"Kotiņi" ir viens no lielākajiem sēklu audzētājiem Baltijā, un ir Latvijas nacionālās pārtikas kvalitātes shēmas dalībnieks. Zemnieku saimniecībā ražo arī pārtiku un lopbarību.

Balvu novada Šķilbēnu pagasta "Kotiņi" ar pārtikas ražošanu sāka nodarboties 2010.gadā un pirmais produkts bija rapšu eļļa.

"Kotiņu" tiešsaistes veikalā un saimniecībā uz vietas iespējams iegādāties visu saimniecībā saražoto - sertificētas graudaugu sēklas, lopbarības miltus, eļļu, pārtikas un citus produktus.

"Kotiņi" apsaimnieko 3000 hektārus zemes, no kuriem 2200 hektāri ir augstas kategorijas sertificēti sēklas lauki. Saimniecībā audzē kviešus, miežus, rapsi, pupas zirņus, auzas, kaņepes, linu, sinepes, redīsus, griķus, rudzus un dažādus zālājus. No iegūtās ražas tā saražo dažādus pārtikas produktus, piemēram, pērļu grūbas, lobītas un šķeltas pupas un zirņus, dažādus miltus, nerafinētu rapšu eļļu un citus produktus.

"Kotiņi" 2021.gadā strādāja ar 2,601 miljona eiro apgrozījumu un guva 225 573 eiro peļņu, liecina "Firmas.lv" informācija. 

Zemnieku saimniecība dibināta 1992.gadā, un tās īpašnieks ir Aldis Ločmelis.

Pēc aktīvu apmēra "Luminor Bank" filiāle Latvijā ir ceturtā lielāka banka Latvijā.