Kokapstrādātāja "Stora Enso Latvija" apgrozījums pērn pieaudzis par 66,7%

Rīga, 6.sept., LETA. Kokapstrādātājs AS "Stora Enso Latvija" pagājušajā gadā strādāja ar 104,41 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 66,7% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas peļņa palielinājās 6,4 reizes - līdz 23,213 miljoniem eiro, liecina "Firmas.lv" publiskotā informācija.

Kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā skaidrots, ka galvenais iemesls apgrozījuma pieaugumam ir lielāks saražotās produkcijas apmērs, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, straujš cenu kāpums visos galvenajos tirgos, kā arī lielāks produktu ar augstāku pievienoto vērtību īpatsvars.

Vienlaikus vadības ziņojumā atzīmēts, ka "Stora Enso Latvija" darbību pērn ietekmēja arī būtiskais pieaugums galvenajās izmaksu pozīcijās - energoresursos un loģistikā.

Pēc vadības ziņojumā minētā, būtisks īpatsvars kopējā apgrozījumā pērn bija papīrmalkas un celulozes šķeldas eksportam uz "Stora Enso" grupas filiālēm Somijā un Zviedrijā.

Vienlaikus zāģmateriālu galvenais tirgus joprojām bija Baltijas valstis.

Komentējot attīstības projektus, "Stora Enso Latvija" vadības ziņojumā norādīts, ka uzņēmums ražošanas attīstībā investēja 3,15 miljonus eiro, tostarp lielākā daļa ir saistīta ar termokoksnes ražotnes paplašināšanu, ko plānots pabeigt 2022.gadā.

Turpmāk kompānijas vadība par "Stora Enso Latvija" galvenajiem mērķiem un uzdevumiem izvirzījusi darba drošības pilnveidošanu, investīciju projekta realizēšanu, konkurētspējas palielināšanu, ražošanas efektivitātes palielināšanu, energoefektivitātes celšanu, pārvaldes procesu uzlabošanu, vides programmas realizēšanu, kā arī pētniecības un attīstības veicināšanu.

Vienlaikus vadības ziņojumā minēts, ka Covid-19 izplatība turpina traucēt uzņēmējdarbību un ekonomisko attīstību. Covid-19 krīzes ietekmē cenas ir pieaugušas gan izejvielām, gan gatavajai produkcijai. Tāpat kara darbība Ukrainā un sankcijas pret Krieviju tieši ietekmē uzņēmuma piegādes ķēdes - sankciju ietekmē ir jāmeklē citi piegādātāji izejvielām, kuras iepriekš tika iepirktas no uzņēmuma "Impilahti" rūpnīcas Krievijā.

Jau vēstīts, ka 2018.gadā kompānija paziņoja par nozīmīga attīstības projekta sākšanu Launkalnes rūpnīcā, trīs gadu laikā plānojot ieguldījumus 20 miljonu eiro apmērā. 2021.gadā projektam tika piešķirta uzņēmuma ienākuma nodokļa atlaide četru miljonu eiro apmērā.

"Stora Enso Latvija" 2020.gadā strādāja ar 62,628 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 9,4% vairāk nekā 2019.gadā, bet kompānijas peļņa palielinājās par 17% un bija 3,647 miljoni eiro.

Kompānija reģistrēta 2001.gadā, un tās pamatkapitāls ir 60 733 641 eiro. "Stora Enso Latvija" vienīgais akcionārs ir Igaunijas "Stora Enso Eesti".