Iepakojumu ražotāja "Stora Enso Packaging" apgrozījums pērn pieaudzis par 23%

Rīga, 5.sept., LETA. Iepakojumu ražotājs SIA "Stora Enso Packaging" pērn strādāja ar 53,838 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 23% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas peļņa pērn palielinājās par 7,7% un bija 5,062 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" publiskotā informācija.

Kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā norādīts, ka 2021.gadā pieprasījums pēc gofrētā kartona un kartona produktiem Baltijas valstīs pieauga par 12,3%, salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu.

Pagājušā gada finanšu rādītājus kompānija skaidro ar lielākām pārdošanas cenām gofrētā kartona tirgū un Covid-19 izraisītām grūtībām. Tāpat bija vērojams papīra izejmateriālu cenu pieaugums Eiropā, kas ietekmēja ražošanas pašizmaksas sadārdzināšanos. Covid-19 pandēmijas ietekmē palielinājās pieprasījums pēc gofrētā kartona un tā izstrādājumu produkcijas. Vienlaikus saslimstība ietekmēja darbaspēka pieejamību, kas ietekmēja arī ražošanu kopumā.

Kā atzīmē kompānijas vadība, pērn tika veikti ieguldījumi jaunu tehnoloģisko ražošanas iekārtu izveidē un uzstādīšanā, kas nodrošina augstāku ražību un labāku kartona izstrādājumu kvalitāti.

"Stora Enso Packaging" vadība paredz, ka arī 2022.gada globālās Covid-19 pandēmijas izraisītās ekonomiskās situācijas grūtības ietekmēs gofrētā kartona un tā izstrādājumu pieprasījumu Baltijā, un konkurence gofrētā kartona tirgū pieaugs.

2020.gadā "Stora Enso Packaging" strādāja ar 43,746 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 1,6% mazāk kā gadu iepriekš. Vienlaikus kompānijas peļņa 2020.gadā samazinājās par 13,8% - līdz 4,699 miljoniem eiro.

"Stora Enso Packaging" reģistrēta 1994.gadā, un tās pamatkapitāls ir 973 215 eiro. Kompānija ir koncerna "Stora Enso" meitas sabiedrība.