"Baltic Mill" gaida turpmākus "Dobeles dzirnavnieka" lēmumus saistībā ar Lietuvas konkurences uzraugs neatļauto darījumu

Viļņa, 29.aug., LETA--BNS. Lai gan Lietuvas Konkurences padome neatļāva graudu pārstrādes uzņēmumam AS "Dobeles dzirnavnieks" pilnībā iegādāties Lietuvas graudu pārstrādes uzņēmumu "Baltic Mill", Lietuvas uzņēmums nedramatizē situāciju un gaida nākamos Latvijas kompānijas lēmumus.

"Dobeles dzirnavnieka" vēlmi iegādāties "Baltic Mill", kam pieder vairāki graudu pārstrādes un pārtikas ražošanas uzņēmumi Baltijas valstīs, tostarp AS "Rīgas dzirnavnieks" Latvijā, apstiprināja Latvijas un Igaunijas konkurences regulatori, bet Lietuvas Konkurences padome atļauju darījumam neizsniedza.

"Gaidāms, ka pircējs mēģinās pārskatīt konkrētus argumentus, kas bija par pamatu atļaujas atteikšanai, un mēs domāsim, ko darīt tālāk," ziņu aģentūrai BNS pirmdien teica "Baltic Mill" vadītājs Vīgants Reifons.

Viņš atzina, ka nav informēts, vai "Dobeles dzirnavnieks" plāno apstrīdēt Lietuvas Konkurences padomes lēmumu.

Kā sacīja Reifons, "Baltic Mill" aktīvi iesaistījās procesā un sniedza visu nepieciešamo informāciju.

Līdz situācijas noskaidrošanai kompānija turpinās ierasto darbu, solīja kompānijas vadītājs.

"Meklējam, kur vajadzētu investēt un ko var piedāvāt tirgus. Protams, saistībā ar šo darījumu mēs izvairījāmies no ilgtermiņa plāniem, un domāju, ka mēs neko īstermiņā nedarīsim, kamēr situācija nekļūs skaidrāka un beidzot zināsim, kas būs tālāk. Tam būs nepieciešams laiks, un pircēja ziņā ir izlemt, vai esam gatavi turpināt darbu," paskaidroja Reifons.

Detalizētāk par "Baltic Mill" plāniem viņš nestāstīja.

"Baltic Mill" vadītājs arī neatklāja kompānijas jaunākā finanšu gada, kas beidzās 30.jūnijā, rezultātus, paskaidrojot, ka tos pašlaik auditē.

Kā jau vēstīts, piektdien Lietuvas Konkurences padome paziņoja, ka neļauj "Dobeles dzirnavniekam" iegādāties "Baltic Mill".

Lietuvas Konkurences uzraugs esot secinājis, ka "Dobeles dzirnavnieks" un "Baltic Mill" "ir tuvi un nozīmīgi konkurenti" miltu, miltu maisījumu un makaronu tirgū, "kas jau ir koncentrēts" un tādējādi "šo kompāniju konkurence ir nozīmīga".

"Apvienotajam uzņēmumam būtu liela atbilstošo tirgu daļa Lietuvā, bet zustu konkurences spiediens, no kura iegūst patērētāji," lasāms Konkurences padomes paziņojumā.

"Dobeles dzirnavnieks" nevarēs pabeigt plānoto darījumu Lietuvā, lai gan iepriekš saņēma Latvijas un Igaunijas konkurences uzraugu atļauju.

Lietuvas Konkurences padomes locekle Karina Kaučaidze "norādīja, ka katrs regulators izvērtē konkurences apstākļus konkrētajā valstī, un šie apstākļi var būt atšķirīgi".

"Dobeles dzirnavnieka" valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils augusta vidū pauda neizpratni par Lietuvas Konkurences padomes vilcināšanos un pieļāva, ka pamatotas ir aizdomas par to, ka Lietuva nelabprāt redz kaimiņu investorus savā valstī.

LETA jau ziņoja, ka Latvijas Konkurences padome martā atļāva "Dobeles dzirnavniekam" iegādāties "Baltic Mill".

Amsils iepriekš norādīja, ka, saņemot atļauju veikt darījumu no visu trīs Baltijas valstu konkurences uzraudzības iestādēm, "Dobeles dzirnavnieks" plāno izmantot ilgtermiņā uzkrātās zināšanas un investēt ražotņu modernizēšanā un paplašināšanā.

"Baltic Mill" grupai pieder vairāki graudu pārstrādes un pārtikas ražošanas uzņēmumi Baltijas valstīs - vienas no vecākajām un lielākajām dzirnavām "Malsena plius" un makaronu ražotājs "Amber Pasta" Lietuvā, "Rīgas dzirnavnieks" Latvijā un "Balti Veski" Igaunijā.

Jaunākie publiski pieejamie dati liecina, ka 2019./2020.finanšu gadā "Baltic Mill" peļņa bija 801 000 eiro pretstatā 186 300 eiro zaudējumiem pirms tam. Savukārt kompānijas apgrozījums pieauga par 2,6% līdz 56,7 miljoniem eiro.

"Dobeles dzirnavnieks" pērn strādāja ar 172,07 miljonu eiro apgrozījumu un nopelnīja 3,87 miljonus eiro.

Kompānija "Dobeles dzirnavnieks" reģistrēta 1991.gadā, un tās pamatkapitāls ir 3,897 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Kompānijas lielākais akcionārs ir Igaunijas graudu ražotājs "Tartu Mill". Uzņēmuma galvenie darbības virzieni ir visa veida kviešu miltu, mannas, miltu maisījumu, makaronu, graudaugu pārslu, putraimu un dzīvnieku barības ražošana.