Mežizstrādes uzņēmuma "Ošukalns" apgrozījums pērn pieaudzis par 47,9%

Rīga, 19.aug., LETA. Mežizstrādes, kokapstrādes un ceļu būves uzņēmums SIA "Ošukalns" pagājušajā gadā strādāja ar 67,003 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 47,9% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas peļņa pieauga par 61,3% - līdz 4,353 miljoniem eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka 2021.gada periodā uzņēmuma ceļu un maģistrāļu būvniecība piedzīvoja ieņēmumu palielinājumu par 28%, salīdzinot ar 2020.gada rādītājiem, un pārsniedza 2019.gada ieņēmumu līmeni.

Ceļu un maģistrāļu būvniecības apgrozījums radīja ieņēmumu kāpumu ar to saistītajos pamatdarbības veidos - asfaltbetona ražošanā un tirdzniecībā. 

Savukārt, ieņēmumu palielinājumu veicināja valsts finansējuma atbalsts ceļu būvniecībai un nozares dalība daudzos publiskos iepirkumos.

Vienlaikus vadības ziņojumā minēts, ka "Ošukalns" pārskata gadā ir veicis būtiskas daudzveidīgas investīcijas nozaru attīstīšanas un saimnieciskās darbības teritorijas paplašināšanas vajadzībām. Pērn uzņēmums noslēdza līgumu par otras termokaltes iegādi, lai palielinātu kokmateriālu termiskās apstrādes apjomus.

Kā norādīts vadības ziņojumā, uzņēmuma darbības būtisks virziens ir grants un smilts karjeru izstrāde un šīs nozares attīstībai uzņēmums veic derīgo izrakteņu atradņu teritoriju ģeoloģisko izpēti, pieaicinot neatkarīgus profesionālus attiecīgās jomas speciālistus. Tāpat tiek minēts, ka uzņēmuma prioritāte ir iekšējo vadības un kontroles procesu uzlabošana un pilnveide.

2022.gadā "Ošukalns" turpinās darbu pie ieviestās kvalitātes, vides aizsardzības un arodveselības un darba drošuma pārvaldības sistēmas uzlabošanas.

2020.gadā "Ošukalns" strādāja ar 45,303 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 9,4% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 41,2% un sasniedza 2,699 miljonus eiro.

Kompānija ir reģistrēta 1993.gadā, un tās pamatkapitāls ir 18 504 eiro. "Ošukalns" vienādās daļās pieder Ilzei Nitišai, Aldim Bukam un Ivaram Dāboliņam.