Saldū atklās pirmo mazumtirgotāja "SPAR" veikalu Latvijā

Rīga, 11.aug., LETA. Šodien Saldū, Rīgas ielā, plkst.10 atklās pirmo mazumtirdzniecības tīkla "SPAR" veikalu Latvijā, aģentūrai LETA pavēstīja "Spar Latvija" pārstāvji.

Veikala atklāšanā piedalīsies "SPAR Latvija" valdes priekšsēdētājs Andris Vilcmeiers, SIA "Skarleta" valdes loceklis Artūrs Gabaliņš un Saldus novada domes priekšsēdētājs Māris Zusts (LZP).

Mazumtirgotāja pārstāvji min, ka "SPAR" veikala Saldū platība ir 720 kvadrātmetru, un tajā atrodas arī īpaša beķerejas zona. Saldus "SPAR" ir vidēja izmēra veikals, kas ir "SPAR" tīkla populārākais veikala formāts.

Iepriekš kompānijā informēja, ka veikalu tīkls "SPAR" Latvijā veidos sadarbību ar mazumtirdzniecībā jau strādājošiem uzņēmējiem, un līdz šā gada beigām "SPAR" plāno atvērt vēl vismaz trīs tirdzniecības vietas, tostarp arī Rīgā.

"SPAR" sāka darbību 1932.gadā ar vienu veikalu Nīderlandē, savukārt patlaban tīklā darbojas vairāk nekā 13 500 veikalu 48 pasaules valstīs. 2020.gadā tika atvērts 181 jauns veikals un sasniegts 39,8 miljardu eiro apgrozījums.

Informācija "Firmas.lv" liecina, ka "SPAR Latvija" reģistrēta 2021.gada jūlijā, un kompānijas pamatkapitāls ir 250 000 eiro. Kompānijas kapitālā 50% pieder Aleksandram Svarevskim, 27% - SIA "GECO", kuras īpašnieki vienādās daļās ir Oļegs Lūkins, Dainis Šulcs, Andris Lūkins un Gints Caune, savukārt 10% kompānijas kapitālā pieder SIA "Prodimpekss Loģistikas Grupa", kuras vienīgā īpašniece ir SIA "Līna loģistika", kas vienādās daļās pieder Oļegam Lūkinam, Caunem un Šulcam. Vienlaikus 8% "SPAR Latvija" kapitāldaļu pieder Valērijam Ivasenko, bet 5% - Vilcmeieram.