"ZAAO" piedāvā klientiem pieteikt lauksaimniecībā izmantotā iepakojuma bezmaksas savākšanu no saimniecības

Rīga, 11.aug., LETA. Pašvaldību atkritumu apsaimniekotājs SIA "ZAAO" piedāvā klientiem pieteikt lauksaimniecībā izmantotā iepakojuma bezmaksas savākšanu no saimniecības adreses, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāve.

Klients var arī pats nogādāt lauksaimniecībā izmantoto iepakojumu neierobežotā daudzumā uz reģionālo atkritumu apsaimniekošanas centru "Daibe" vai ierobežotā daudzumā līdz pieci kubikmetri vienā reizē uz kādu no eko laukumiem, kuros pieņem HDPE kannas un big-bag maisus.

"ZAAO" vērš uzmanību, ka lauksaimniecības iepakojums jānodod atbilstošā kvalitātē, kam uzņēmums pievērš lielu vērību.

Piemēram, skābbarības ruļļu, bedru plēves jānodod bez salmu, zāles, skābbarības, koka, zemes, šņoru, sietu un tamlīdzīga piemaisījuma. "ZAAO" nepieņem plēvi ar agroplēves pārklājumu, metalizētu un polipropilēna plēvi.

Savukārt HDPE kannām obligāti jābūt noskrūvētiem korķiem un tām jābūt izskalotām, pretējā gadījumā tajās uzkrātie šķidrumi var nodarīt kaitējumu gan videi, gan cilvēka veselībai. Tāpat "ZAAO" nepieņem remontu darbos izmantotas kannas. Bet big-bag maisiem jābūt rūpīgi izpurinātiem, bez piejaukumiem.

Ja lauksaimniecības iepakojums nav prasītajā kvalitātē, kā arī, ja tiek nodotas šņores un sieti, tad par materiālu nodošanu tiek piemērota sadzīves atkritumu nodošanas maksa. Klienta adresē iespējami tikai bezskaidras naudas norēķini.

Lauksaimniecībā izmantotais iepakojums no klientu adresēm tiek vākts ar presmašīnu vai automašīnu ar hidromanipulatoru.

"ZAAO" vadība lūdz ievērot materiāla savākšanas vietas ierīkošanas prasības - tai jābūt viegli pieejamai specializētajam transportam, maksimāli sausai, nedrīkst atrasties zem koku zariem un elektrības vadiem, tai jābūt ne tālāk kā divi metri no plānotās specializētā transporta kraušanās vietas.

Tajā pašā laikā "ZAAO" izsniedz apliecinājumu par saimniecībā savākto vai saimniecības nodoto atkritumu veidu un apjomu, kas derīga iesniegšanai Valsts vides dienestā. Apliecinājums norāda, ka šie atkritumi nodoti atbilstoši likumdošanai un tiek pārstrādāti vai noglabāti videi draudzīgā veidā.

Jau vēstīts, ka "ZAAO" koncerns pērn strādāja ar 10,147 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 12,4% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt koncerna peļņa pieauga 5,1 reizi, sasniedzot 374 124 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

"ZAAO" pieder Valmieras pilsētas pašvaldībai, Pārgaujas, Limbažu, Cēsu, Smiltenes, Viļakas, Baltinavas, Rugāju, Balvu, Apes, Saulkrastu, Krimuldas, Naukšēnu, Jaunpiebalgas, Beverīnas, Vecpiebalgas, Mazsalacas, Raunas, Līgatnes, Amatas, Kocēnu, Alojas, Rūjienas, Burtnieku, Salacgrīvas, Priekuļu, Valkas un Strenču novadu pašvaldībām.