"Rīgas satiksme" ar CFLA paraksta līgumu par līdzfinansējumu 55 miljonus eiro vērtajam tramvaju infrastruktūras projektam

Rīga, 9.aug., LETA. "Rīgas satiksme" ar Centrālā finanšu un līgumu aģentūru (CFLA) ir parakstījusi līgumu par līdzfinansējumu 55,2 miljonus eiro vērtajam tramvaju infrastruktūras atjaunošanas projektam, aģentūru LETA informēja SIA "Rīgas satiksme" Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Baiba Bartaševiča-Feldmane.

Kohēzijas fonda finansējums projektam ir 85% apmērā no attiecināmajām izmaksām jeb 38,78 miljoni eiro.

Projekts paredz Rīgas tramvaja infrastruktūras pielāgošanu zemās grīdas tramvaja parametriem. Tā laikā plānots atjaunot 7. tramvaja maršruta infrastruktūru posmā no Centrāltirgus līdz galapunktam "Ķengarags". Lai nodrošinātu zemās grīdas tramvaja priekšrocības un vides pieejamību ikvienam pasažierim, plānots pārbūvēt un paaugstināt vairāku pieturvietu platformas, savukārt, lai nodrošinātu energoapgādes objektu pielāgošanu zemās grīdas tramvaja parametriem, tiks veikta gan kontakttīkla konstrukciju, gan elektrokabeļu pārbūve.

Tāpat projektā paredzēts veikt tramvaja infrastruktūras pārbūvi aptuveni divu kilometru garumā 5. tramvaja maršruta posmā no Slokas ielas un Jūrmalas gatves krustojuma līdz galapunktam "Iļģuciems", to pielāgojot zemās grīdas tramvaju parametriem, kā arī nodrošinot vides pieejamības prasībām atbilstošu platformu izbūvi maršruta posma pieturvietās.

Ar mērķi saīsināt krustojuma šķērsošanas laiku un paaugstināt tramvaja kustības drošību pārmiju zonā, projekta ietvaros paredzēts veikt arī sliežu ceļu pārbūvi 11.novembra krastmalas un 13.janvāra ielas krustojumā. Tiks veikta pārmiju vadības sistēmas ierīkošana, paaugstinot tramvaju kustības drošības līmeni un nodrošinot pārmiju kontroles iespējas ar tālvadību.

Līdz šim "Rīgas satiksme" veikusi ievērojamu ieguldījumu pieminēto objektu infrastruktūras pārbūves un atjaunošanas būvprojektu izstrādē, kas ilgs līdz 2022.gada vasaras beigām. Tāpat šobrīd notiek arī piecu apakšstaciju atjaunošanas būvprojektu izstrāde. Apakšstaciju projektēšanas darbi noslēgsies 2022.gada oktobrī.

"Rīgas satiksme" ir Rīgas pašvaldībai pilnībā piederošs uzņēmums. Saskaņā ar "Firmas.lv" pieejamo informāciju, tas 2021.gadā strādājis ar 161,12 miljonu eiro apgrozījumu un 3,05 miljonu eiro peļņu.