Telekomunikācijas uzņēmuma "Telia Latvija" apgrozījums pērn sarucis par 2,8%

Rīga, 8.aug., LETA. Telekomunikācijas uzņēmums SIA "Telia Latvija" pagājušajā gadā strādāja ar 7,469 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 2,8% mazāk nekā gadu iepriekš, kā arī uzņēmuma zaudējumi pieauga 2,5 reizes un bija 210 459 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka pērn "Telia Latvija" turpināja darbu ārēji neprognozējamu ārējās vides apstākļu ietekmē, taču spēja tiem pielāgoties, samazinot to negatīvo ietekmi līdz minimumam.

Pērn uzņēmums turpināja stabilu darbību visos tā pamata segmentos, tomēr mērens apgrozījuma kritums ir vērojams interneta pakalpojumu segmentā, kas saistīts ar tālāku tirgus konsolidācijas procesu, kas skāris atsevišķus kompānijas vairumtirdzniecības klientus.

Pozitīvi "Telia Latvija" rezultātu 2021.gadā ir ietekmējis par 86% augušais kompānijas multimediju platformas pārdošanas apjoms, kā arī pieaugums klientiem pārdoto mākoņpakalpojumu apjomā.

Vadības ziņojumā teikts, ka "Telia Latvija" pērn realizējusi vairākus apjomīgus projektus multimediju apstrādes un straumēšanas jomā, tostarp Tokijas olimpisko spēļu straumēšana Latvijā un satura aizsardzība, projekta "Tavaklase.lv" turpinājums, kā arī lielapjoma video transkodēšana un satura loģistikas automatizācija vienam no vadošajiem Skandināvijas telekomunikāciju operatoriem.

Vienlaikus kompānija pērn turpināja veikt investīcijas multimediju platformas attīstībā, jaunu tehnoloģiju ieviešanā un skaitļošanas jaudu paplašināšanā, lai spētu apmierināt augošo pieprasījumu šajā segmentā.

Uzņēmuma vadība norāda, ka "Telia Latvija" pārdoto preču un sniegto pakalpojumu izmaksas būtiski ir ietekmējis straujais elektrības cenu kāpums pārskata gada otrajā pusē, sevišķi - datu centru pakalpojumu izmaksas. Ņemot vērā ar klientiem noslēgto līgumu īpatnības, elektrības cenu kāpums pakalpojuma klienta cenā atspoguļojams ar vairāku mēnešu nobīdi, kā rezultātā kompensēt pārskata gada negatīvo ietekmi lielā mērā būs iespējams tikai pēc pārskata gada.

Kompānija pērn ir turpinājusi uzturēt visu pakalpojumu sniegšanu atbilstoši augstākajiem industrijas standartiem, teikts ziņojumā.

Savukārt šā gada 4.janvārī kompānijas īpašnieks "Telia Company AB" un tehnoloģiju uzņēmums SIA "Tet" parakstīja "Telia Latvija" kapitāla daļu iegādes līgumu, un ar 2022.gada 31.maiju "Tet" kļuva par "Telia Latvija" vienīgo īpašnieku.

2020.gadā "Telia Latvija" strādāja ar 7,687 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 5,6% mazāk nekā gadu iepriekš, kā arī cieta zaudējumus 83 726 eiro apmērā pretstatā peļņai 2019.gadā.

"Telia Latvija" reģistrēta 1992.gada februārī, un tās pamatkapitāls ir 35,35 miljoni eiro. Kompānijas pamatdarbība ir datu centru un mākoņpakalpojumu, kā arī elektronisko sakaru, tā skaitā interneta un datu pārraides, sniegšana.