"Yara Latvija" fasēs un uzglabās minerālmēslus "Riga Nordic Terminal"

Rīga, 5.aug., LETA. Norvēģijas minerālmēslu ražotāja un izplatītāja "Yara" grupas kompānija SIA "Yara Latvija" fasēs un uzglabās minerālmēslus "Riga Nordic Terminal", aģentūrai LETA pavēstīja Rīgas brīvostas pārvaldes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Liene Ozola.

Viņa informē, ka "Yara Latvija" ir sākusi ilgtermiņa stratēģisku sadarbību ar "Magnat Group", sākot "Yara" minerālmēslu pārkraušanu, fasēšanu un uzglabāšanu "Riga Nordic Terminal". Paredzētais minerālmēslu pārkraušanas un fasēšanas gada apmērs paredzēts līdz 100 000 tonnu, bet fasēšanas jauda - līdz 150 tonnām stundā.

Līdz šim minerālmēslu fasēšana nelielos apmēros tika veikta Liepājas ostas terminālī "Duna". Gatavā produkcija tika piegādāta klientiem no kaimiņvalstu ostām. 

"Yara" tirdzniecības vadītājs Baltijas valstīs Lauri Heimala atzīmē, ka pēdējo piecu gadu laikā "Yara" ir būtiski paaugstinājusi tirgus daļu Latvijā. 

"Sadarbība ar "Riga Nordic Terminal" ir pārdomāts un nozīmīgs solis uzņēmuma turpmākai stratēģiskai attīstībai, kur galvenais fokuss ir nemainīgs - augsta produkta kvalitāte no rūpīgi izvēlētām produkta ieguves un ražošanas rūpnīcām galvenokārt Somijā, Norvēģijā, Vācijā un Dānijā," min Heimala.

Savukārt Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš atzīmē, ka globāla kompānija ar augstiem procesu un produkcijas kvalitātes standartiem, kas nodrošina kravu ar augstu pievienoto vērtību - minerālmēslu - plūsmu, ir ieguvums ne tikai ostai, diversificējot kravu portfeli, bet visai Latvijas tautsaimniecībai kopumā. 

"Iespējams, lielākie ieguvēju būs tieši lauksaimniecības sektorā strādājošie - minerālmēsliem kā produktam ir stratēģiska nozīme nozares dzīvotspējas uzturēšanai un izaugsmei," norāda Zeltiņš. 

"Yara Latvija" ir oficiālā minerālmēslu ražotāja un izplatītāja "Yara International" pārstāvniecība Latvijā, kas tirgū darbojas vairāk nekā 10 gadus. "Yara Latvija" reģistrēta 2017.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2800 eiro, liecina "Firmas.lv"  informācija. Kompānijas vienīgā īpašniece ir Somijas "Yara Suomi". 2021.gadā kompānijas apgrozījums bija 638 568 eiro, bet peļņa - 48 425 eiro.

"Magnat Group" ir holdingkompānija, kas nodarbojas ar ostas terminālu pārvaldību un attīstību Rīgas brīvostas teritorijā. Holdingā ietilpst trīs ostas termināli - "Port Magnat", "Port Milgravis" un "Riga Nordic Terminal". Terminālu pamatdarbības veids ir stividora pakalpojumi un dažādu kravu glabāšana un kraušana Rīgas ostā. "Magnat Group" uzņēmumu galvenās kravu plūsmas veido graudu, kokskaidu granulu, zāģmateriālu un metāllūžņu kravas.

Kompānija "Magnat Group" reģistrēta 2004.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1,2 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Kompānijas īpašnieki ir Aleksejs Osipkovs (25%), Aleksandrs Osipkovs (25%), Gaļina Osipkova (25%) un Aleksandrs Osipkovs (25%). 2021.gadā "Magnat Group" koncerna apgrozījums bija 28,115 miljoni eiro, bet koncerna peļņa bija 4,205 miljoni eiro.