papildināta - "Liepājas autobusu parks" piektdien Ogres novada reģionālajos autobusu maršrutos neizpildīs 19 reisus

(Ziņa papildināta ar jaunāko informāciju; attiecīgi mainīts virsraksts un 1.rindkopa.)

Rīga, 5.aug., LETA. AS "Liepājas autobusu parks" piektdien saistībā ar šoferu slimošanu Ogres novada reģionālajos autobusu maršrutos neizpildīs 19 reisus, liecina kompānijas publiskotā informācija.

Piektdien kompānija nav izpildījusi reisu plkst.4.50 Ērgļi-Suntaži-Rīga, reisu plkst.5.40 Jaunogre-Dārziņi-AS "Ogre", reisu plkst.6.30 AS "Ogre"-DS "Dārziņi"-Jaunogre, reisu plkst.7.30 Jaunogre-DS "Dārziņi"-Jaunogre, reisu plkst.8.30 Jaunogre-DS "Dārziņi"-Jaunogre, kā arī reisu plkst.9.30 Jaunogre-DS "Dārziņi"-Jaunogre.

Tāpat kompānija piektdien neizpildīs reisu plkst.11.30 Jaunogre-DS "Dārziņi"-Jaunogre, reisu plkst.12.30 Jaunogre-DS "Dārziņi"-Jaunogre, reisu plkst.13.30 Jaunogre-Dārziņi-AS "Ogre", reisu plkst.14.35 AS "Ogre"-DS "Dārziņi", reisu plkst.15 Rīga-Suntaži-Ērgļi, reisu plkst.15.10 DS "Dārziņi"-Ogres stacija-Jaunogre, reisu plkst.15.40 Jaunogre-Dārziņi-AS "Ogre", reisu plkst.16.45 AS "Ogre"-DS "Dārziņi"-Jaunogre, reisu plkst.16.50 Ogre-Rīga, reisu plkst.17.45 Rīga-Ogre, reisu plkst.17.55 Jaunogre-DS "Dārziņi"-Jaunogre, reisu plkst.18.50 Jaunogre-Ogres stacija-Dārziņi, kā arī reisu plkst.19.10 Jaunogre-DS "Dārziņi"-Jaunogre.

Jau vēstīts, ka Autotransporta direkcijā (ATD) piektdien notiks Sabiedriskā transporta padomes sēde, kurā tiks skatīts jautājums arī par iepriekšējo padomes lēmumu izpildi autobusu pārvadājumu lotēs "Ogre, Aizkraukle", "Pierīga", "Liepāja" un "Saldus, Kuldīga". Jautājums tiks skatīts sēdes slēgtajā daļā.

Jūlija sākumā padome skatīja jautājumu par reisu neizpildi Ogres un Aizkraukles reģionālajos autobusu maršrutos, kuru pārvadājumus no šā gada 1.jūlija nodrošina "Liepājas autobusu parks". Sabiedriskā transporta padome lēma, ka "Liepājas autobusu parkam" visas konstatētās nepilnības ir jānovērš maksimāli īsā laika posmā, taču gadījumā, ja situācija netiks atrisināta nedēļas laikā, ATD rosinās līguma laušanas procedūru.

Pēc ATD rīcībā esošajiem operatīvajiem datiem, līguma izpildes pirmajās septiņās dienās Ogres un Aizkraukles reģionālajos autobusu maršrutos netika nodrošināti sabiedriskā transporta pakalpojumi 298 reisos, kas ir 15,53% no kopējā šajā maršrutu tīkla daļā plānotā reisu skaita šajā periodā. "Liepājas autobusu parks" radušos situāciju skaidro ar vadītāju trūkumu.

ATD par neizpildītajiem reisiem "Liepājas autobusu parkam" piemēroja līgumsodu 500 eiro apmērā.

Tāpat ziņots, ka "Liepājas autobusu parka" apgrozījums pagājušajā gadā bija 15,406 miljoni eiro, kas ir par 41% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga vairākkārt, sasniedzot 3,603 miljonus eiro.

Pēc Konkurences padomes 2022.gada 29.marta lēmumā par Konkurences likuma pārkāpuma konstatēšanu "Liepājas autobusu parka" darbībās, uzņēmuma mazākuma akcionārs (34,85%) ir Liepājas pašvaldība, bet 59,83% akciju pieder SIA "LAP1R", kas, pēc "Firmas.lv" datiem, pastarpināti pieder Andra Šķēles (67%) un Aināra Šlesera (33%) ģimenēm.