Tūrisma operatora "Tez Tour" apgrozījums pērn pieaudzis trīs reizes

Rīga, 25.jūl., LETA. Tūrisma operators "Tez Tour" pagājušajā gadā strādāja ar 20,106 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir trīs reizes vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas zaudējumi pieauga par 21,9% un bija 1,106 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka pērn tūrisma nozari būtiski ietekmēja Covid-19 pandēmija, un patlaban vēl ir grūti novērtēt visu šīs krīzes radīto ekonomisko seku mērogu.

Pērn aprīlī tika atsāktas uzņēmuma lidojumu programmas, un "Tez Tour" pamata galamērķis joprojām ir Turcija, kur pērn pirmais lidojums tika veikts 24.aprīlī, savukārt programma turpinājās līdz pat oktobra beigām.

Vadības ziņojumā teikts, ka 2021.gada rudenī uzņēmums atjaunoja sadarbību ar aviokompāniju "airBaltic" un realizēja ziemas sezonas lidojumu programmu uz Spāniju un Ēģipti.

Neskatoties uz mainīgajiem ierobežojumiem ceļošanai, "Tez Tour" pērn ne tikai izdevās kāpināt apkalpoto tūristu skaitu par 65%, bet arī realizēt gandrīz 95% no plānotā 2021.gadā, teikts ziņojumā.

"Tez Tour" vadība norāda, ka pandēmijas rezultātā, pēdējā gada laikā īpaši izteikti izveidojusies tendence, ka vairums tūristu ceļojumus rezervē ne vairāk kā divas līdz trīs nedēļas pirms izlidošanas. Turklāt ļoti svarīgs faktors ceļojuma izvēlē ir arī tas, cik elastīgi ir ceļojuma apmaksas, atcelšanas vai ceļojuma datumu pārcelšanas nosacījumu, ja tas saistīts ar Covid-19, tāpēc pērn uzņēmums piedāvāja tūristiem produktu "Tez-Flex", kuru iegādājoties, ceļotājs var nodrošināties pret zaudējumiem Covid-19 saslimšanas gadījumā.

Savukārt 2022.gadā "Tez Tour" plāno palielināt apkalpoto tūristu apjomu par 15-20% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, taču, ja galamērķu valstīs un to kūrortos epidemioloģiskās un politiskās situācijas mainīsies, programmas var tikt koriģētas, lai klientiem nodrošinātu drošas ceļošanas iespējas. Tostarp, nepieciešamības gadījumā "Tez Tour" ir gatavi nodrošināt visu tūristu repatriāciju iespējami īsā laikā, teikts ziņojumā.

"Tez Tour" 2020.gadā strādāja ar 6,676 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 83,2% mazāk nekā gadu iepriekš, un kompānija cieta zaudējumus 906 772 eiro apmērā, pretstatā peļņai gadu iepriekš.

Kompānija "Tez Tour" reģistrēta 2002.gada martā, un tās pamatkapitāls ir 2828 eiro. "Tez Tour" vienīgais īpašnieks ir Spānijā reģistrēta kompānija "Germesinvest SL". "Tez Tour" organizē ceļojumus uz dažādām pasaules valstīm. No Latvijas "Tez Tour" nodrošina lidojumus uz Itālijas, Austrijas, Spānijas, Andoras, Turcijas, Grieķijas, Ēģiptes, Kipras, Bulgārijas, Apvienoto Arābu Emerātu, Taizemes, Maldīvijas, Kubas, Dominikānas un citu valstu kūrortiem.