Minerālmēslu vairumtirgotāja "Uralchem Trading" apgrozījums pērn pieaudzis 2,2 reizes

Rīga, 15.jūl., LETA. Minerālmēslu vairumtirgotāja "Uralchem Trading", kura patiesais labuma guvējs ir starptautiskajām sankcijām pakļautais Krievijas pilsonis Dmitrijs Mazepins, apgrozījums pagājušajā gadā bija 395,371 miljons eiro, kas ir 2,2 reizes vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa pieauga 2,3 reizes un bija 35,788 miljoni eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā norādīts, ka no 2019.gada 1.jūlija "Uralchem Trading" ir mainījusi uzņēmējdarbības modeli un sniedz aģenta pakalpojumus grupas uzņēmumiem, kā arī nodarbojas ar vairumtirdzniecību.

2021.gadā "Uralchem Trading" pārdeva 2,879 miljonus tonnu minerālmēslu, tostarp 2,302 miljonus tonnu kā aģents. Pārdošanas apmērs vairumtirdzniecībā 2021.gadā bija 273,2 miljoni eiro, bet aģentu darījumos - 778,5 miljoni eiro. 

Pērn lielākie uzņēmuma realizācijas tirgi bija Eiropas Savienības valstis un Latīņamerika.

Tāpat "Uralchem Trading" vadības ziņojumā norādīts, ka uzņēmuma vienīgais īpašnieks - "Havenport Investments Limited" - šajā gadā pieņēmis lēmumu par uzņēmuma komercdarbības būtisku samazināšanu un pakāpenisku pārtraukšanu.

2020.gadā "Uralchem Trading" apgrozījums bija 181,235 miljoni eiro, kas ir 2,9 reizes mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās par 38,4% un bija 15,411 miljoni eiro.

Kompānija "Uralchem Trading" ir reģistrēta 2009.gadā, un tās pamatkapitāls ir 199 188 eiro. "Uralchem Trading" pilnībā pieder Kiprā reģistrētajai "Havenport Investments Limited", bet tās patiesais labuma guvējs ir Mazepins.

Mazepins ir patiesais labuma guvējs kopumā četrās Latvijas kompānijās - "Uralchem Trading", "Uralkali Trading", "Ventamonjaks" un "Riga Fertilizer Terminal". 

Par Mazepinu sankciju sarakstā minēts, ka viņš kā minerālmēslu ražotāja "Uralchem" īpašnieks un izpilddirektors ir iesaistīts ekonomikas nozarēs, kas nodrošina būtisku ieņēmumu avotu Krievijas valdībai, kura ir atbildīga par Krimas aneksiju un karu Ukrainā. Turklāt viņa piedalīšanās sanāksmē Kremlī liecinot, ka viņš ir Krievijas prezidenta Vladimira Putina tuvāko aprindu loceklis.