"PET Baltija" apgrozījums pērn pieaudzis par 41,9%

Rīga, 5.jūl., LETA. "Eco Baltia grupas" PET pudeļu pārstrādes uzņēmums AS "PET Baltija" pagājušajā gadā strādāja ar 50,667 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 41,9% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa bija 2,17 miljoni eiro pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš, liecina informācija "Firmas.lv".

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka 2021.gadā "PET Baltija" turpināja stabilu attīstību, koncentrējoties uz ražošanas jaudu palielināšanu un efektivitātes uzlabošanu.

"PET Baltija" galvenās investīcijas pērn tika mērķētas jaunu ražošanas iekārtu iegādē un rūpnīcu tehnoloģisko procesu uzlabošanā, kā arī būtisks darbs veikts pie darba vides pilnveidošanas procesiem un ražotņu energoefektivitātes veicināšanas.

Kā norādīts vadība ziņojumā - tā kā "PET Baltija" eksports veido gandrīz 100% no saražotās produkcijas, kompānijas darbību pagājušajā gadā ietekmējuši notikumi starptautiskajos tirgos.

Tostarp gada vidū un otrajā pusē Eiropā bija vērojams straujš otrreizējo polietilēntereftalāta (PET) izejvielu cenu kā arī pārstrādātā materiāla cenu kāpums, ko galvenokārt izraisīja lielo dzērienu ražotāju apņemšanās pēc iespējas ātrāk lielāku daļu savas produkcijas iepakojuma ražot no pārstrādājama materiāla. Zināms cenu pieaugums turpinājās visa 2021.gada garumā un saglabājas arī pēc pārskata perioda beigām.

"PET Baltija" pēdējo gadu laikā veiktās investīcijas uzņēmuma produktivitātes un efektivitātes celšanā arī pērn palīdzēja ne vien saglabāt, bet arī nostiprināt savas pozīcijas Baltijas un visas Eiropas tirgos, teikts ziņojumā.

Vienlaikus "PET Baltija" 2021.gadā pārstrādāja uzņēmuma vēsturē lielāko apjomu PET pudeļu - 49 726 tonnas PET pudeļu, kas ir par 5,8% vairāk nekā 2020.gadā, kad sabiedrība pārstrādāja 46 993 tonnas.

Līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī pērn viena no uzņēmuma prioritātēm nemainīgi bija darba drošības un darbiniekiem labvēlīgas darba vides un apstākļu nodrošināšana, kā arī uzlabošana, tāpēc "PET Baltija" īstenoja vairākas aktivitātes, kas palīdzēja nodrošināt pilnvērtīgu darba drošības prasību ievērošanu, konkurētspējīgu atalgojumu, labus darba apstākļus un profesionālās izaugsmes iespējas darbiniekiem.

Vienlaikus 2021.gadā uzņēmums ieguva starptautiski atzītu sertifikātu par atbilstību globālajiem pārstrādes standartiem, kas apliecina, ka pārstrādātais produkts ir iegūts un ražots sociāli atbildīgā veidā, turklāt veicinot negatīvās ietekmes samazināšanu uz apkārtējo vidi.

Kopumā AS "PET Baltija" 2021.gadā ir saglabājusi un nostiprinājusi savu pozīciju kā vadošais polimēru iepakojuma pārstrādes uzņēmums Baltijā ar stabilām un augošām tirgus daļām Eiropā.

Kā pauž uzņēmuma vadība, "PET Baltija" arī 2022.gadā turpinās savu stratēģisko attīstību, tādējādi nostiprinot konkurētspēju starptautiskajos tirgos, kā arī iespēju robežās paplašinot savas pozīcijas kā pārstrādes uzņēmumam Baltijas mērogā. Turpmākās attīstības gaitā plānots veikt investīcijas kompānijas procesu uzlabošanā un efektivitātes paaugstināšanā, tostarp jaunās tehnoloģijās, kā arī esošo pilnveidošanā.

Uzņēmums šajā gadā plāno veikt tehnoloģiskus uzlabojumus, kas sniegs iespēju pārstrādāt vēl lielāku iepirkto otrreizējo polimēra materiālu īpatsvaru, pēc iespējas lielāku to daļu atgriežot atkārtotā apritē. Sabiedrība plāno investēt arī iekārtās, kas ļaus palielināt ražošanas jaudas, kā arī nodrošinās iespēju ražot kvalitatīvāku produkciju ar augstāku pievienoto vērtību.

Kā liecina informācija "Firmas.lv", "PET Baltija" 2020.gadā strādāja ar 35,718 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma zaudējumi sasniedza 919 911 eiro pretstatā peļņai 2019.gadā.

Kompānija reģistrēta 2003.gada janvārī, un tās pamatkapitāls ir 6,82 miljoni eiro. "PET Baltija", pārstrādājot PET pudeles, ražo otrreizējās izejvielas - pārslas un granulas.

"Eco Baltia grupā" ietilpst vides apsaimniekošanas, otrreizējo izejvielu savākšanas un izlietotā iepakojuma pārstrādes uzņēmumi - "Latvijas zaļais punkts", "Eco Baltia vide", "Eko Kurzeme", "Jumis", "PET Baltija", "Nordic Plast" un "Eco Teh Baltia".