Valmieras novadā maksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu palielināsies vidēji par 5%

Rīga, 1.jūl., LETA. Valmieras novadā maksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu no šodienas palielināta vidēji par 5%, aģentūru LETA informēja Valmieras novada pašvaldības komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Ginta Gailīte.

Jaunā atkritumu apsaimniekošanas maksa iepriekš tika apstiprināta Valmieras novada domē.

Valmieras novadā līdz šim par vienu kubikmetru atkritumu iedzīvotāji maksāja no 20,34 eiro līdz 21,43 eiro, savukārt no šodienas būs jāmaksā 21,78 eiro. 240 litru konteinera apsaimniekošanas izmaksas no šodienas būs 6,33 eiro.

Lai SIA "ZAAO" varētu nodrošināt atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniegšanu līdzšinējā apjomā un kvalitātē, nodrošinot tā atbilstību vides prasībām, Valmieras novada pašvaldības domes deputāti apstiprināja izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas maksā. Izmaiņas saistītas ar energoresursu cenu pieaugumu, galvenokārt degvielai, kā arī nelielām izmaiņām pārejot uz vienotu maksu visā novada teritorijā.

Maksu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu veido to savākšanas, pārvadāšanas, pārkraušanas, šķirošanas un citu normatīvajos aktos noteikto darbību pirms atkritumu reģenerācijas, kas samazina apglabājamo atkritumu apjomu, izmaksas. Maksā iekļautas arī izmaksas sabiedrības izglītības pasākumu finansēšanai, kuri vērsti uz atkritumu radītāju izglītošanu atkritumu apsaimniekošanas jomā, atkritumu uzglabāšanas, dalītās atkritumu savākšanas, pārkraušanas un šķirošanas infrastruktūras objektu uzturēšanas izmaksas.

Maksā iekļauts sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas apstiprinātais tarifs par sadzīves atkritumu apglabāšanu cieto sadzīves atkritumu poligonā "Daibe", kura apmērs ir saistīts ar noteikto dabas resursu nodokļa likmi un tiek mainīts normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

Lai samazinātu individuālos tēriņus par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, "ZAAO" aicina iedzīvotājus izmantot uzņēmuma nodrošināto dalītās atkritumu vākšanas infrastruktūru - EKO laukumus, EKO punktus, kā arī vairākās pilsētās un apdzīvoto vietu centros pieejamo iepakojuma atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu privātmājām.

Kā vēstīts, pašvaldību atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma "ZAAO" koncerns pērn strādāja ar 10,147 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 12,4% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt koncerna peļņa pieauga 5,1 reizi, sasniedzot 374 124 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Koncerna māteskompānijas SIA "ZAAO" apgrozījums pērn bija 10,005 miljoni eiro, kas ir par 13,1% vairāk nekā gadu iepriekš, bet uzņēmuma peļņa pieauga 2,2 reizes un bija 94 584 eiro.