Tiesai no jauna jāvērtē durvju izgatavošanas plātnēm un līstēm piemērojamais muitas nodoklis

Rīga, 1.jūl., LETA. Augstākās tiesas (AT) Administratīvo lietu departaments 1.jūlijā atcēla Administratīvās apgabaltiesas spriedumu uzņēmuma SIA "Prodex" strīdā ar Valsts ieņēmumu dienestu (VID) par ievestajām precēm - durvju sagatavēm vai koka plātnēm un līstēm - piemērojamo muitas nodokli, aģentūru LETA informēja AT.

Lieta nodota jaunai izskatīšanai Administratīvajā apgabaltiesā.

Izskatāmajā lietā uzņēmums strīdus preces bija klasificējis Kombinētās nomenklatūras pozīcijā "Namdaru un būvgaldnieku darinājumi, ieskaitot šūnveida koka paneļus, salikti grīdas dēļi, jumstiņi un lubas", kurām piemērojama ievedmuitas nodokļa pamatlikme 0% apmērā. Uzņēmums lietas gaitā skaidroja, ka tās ievestajām precēm, kas iegādātas no specializētā durvju ražotāja, nav iespējama cita izmantošana, kā tikai atbilstoši to funkcijai, tai skaitā, kā konkrēta durvju modeļa sastāvdaļām.

Izskatot lietu, AT bija vērsusies Eiropas Savienības Tiesā (EST) ar prejudiciāliem jautājumiem, lai noskaidrotu piemērojamo Kombinētās nomenklatūras kodu, kas noteic attiecīgi piemērojamo muitas nodokli, jo pieteicējas un VID uzrādītās dažādās saistošās izziņas par tarifiem radīja šaubas, vai dalībvalstīs vienādi tiek klasificētas šāda veida preces ar vienādām "pabeigtības" vai "nepabeigtības" pazīmēm.

AT spriedumā atsaucies uz EST spriedumu, kurā skaidrots, ka pieteicējas piemērotā Kombinētās nomenklatūras apakšpozīcija "durvis, to aplodas un sliekšņi" ir interpretējama tādējādi, ka tā ietver durvju rāmi, aplodu un slieksni kā atsevišķi aplūkojamas preces. Tātad arī atsevišķi importēti durvju rāmji, aplodas un sliekšņi neatkarīgi no to skaita un iespējas pilnībā nokomplektēt noteiktu skaitu iekšdurvju var tikt klasificēti apakšpozīcijā. Līdz ar to apgabaltiesa nepamatoti uzskatījusi, ka pieteicējas importētajām precēm ir jāveido durvju komplekti no rāmjiem, aplodām un sliekšņiem.

"Firmas.lv" dati liecina, ka uzņēmums "Prodex" reģistrēts 2001.gadā. Pērn uzņēmuma apgrozījums pārsniedza sešus miljonus eiro, savukārt peļņa sasniedz 716 000 eiro.