"Preses servisa" apgrozījums pērn sarucis par 4,4%

Rīga, 29.jūn., LETA. Preses vairumtirgotājs SIA "Preses serviss" pagājušajā gadā strādāja ar 14,356 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4,4% mazāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 23,6% un bija 653 965 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā sacīts, ka pērn "Preses servisa" apgrozījums saruka drukātās preses tirgus izmaiņu dēļ, negatīvi ietekmējot pieprasījumu pēc vairākām galvenajām produktu kategorijām.

Kompānijas vadība atzīmē, ka Covid-19 krīzes ietekme uz "Preses servisa" saimniecisko darbību pilnībā vēl nav zināma. Vienlaikus uzņēmuma vadība pauž uzskatu, ka arī pēc finanšu pārskata datuma Covid-19 pandēmija būtiski neietekmēs "Preses servisa" darbību.

 "Tomēr šī pieņēmuma pamatā ir finanšu pārskata parakstīšanas datumā pieejamā informācija, un turpmāko notikumu ietekme uz sabiedrības spēju turpināt savu darbību nākotnē var atšķirties no vadības novērtējuma," teikts vadības ziņojumā.

Tāpat vadības ziņojumā teikts, ka "Preses serviss" turpmāk paredz ieņēmumu samazinājumu un plāno pievērst pastiprinātu uzmanību sadarbības partneriem.

Saistībā ar Krievijas iebrukumu Ukrainā no 2022.gada marta liela daļa "Preses servisa" klientu ir pārstājuši tirgot Krievijā izdotus preses izdevumus, tādējādi uzņēmuma vadība sagaida, ka šis faktors samazinās "Preses servisa" apgrozījumu un peļņu. Vadības ziņojumā arī minēts, ka "precīzu ietekmi šobrīd nevar paredzēt, ņemot vērā īso termiņu kopš šī apstākļa iestāšanās".

"Preses servisa" vadība arī pauž uzskatu, ka nākotnē drukātās preses apmērs turpinās samazināties. Kompānija plāno kompensēt turpmāku apgrozījumu kritumu, veicot optimizāciju un izmaksu kontroli.

2020.gadā "Preses serviss" strādāja ar 15,01 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 6,6% mazāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa samazinājās par 17,6% un bija 529 236 eiro.

Kompānija reģistrēta 2001.gada oktobrī, un tās pamatkapitāls ir 711 000 eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir mazumtirdzniecības franšīzes tīkla "Narvesen" pārvaldošais uzņēmums SIA "Reitan Convenience Latvia", kura patiesais labuma guvējs ir Norvēģijas pilsonis Ods Reitans.