Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības "VAKS" apgrozījums pērn pieauga 1,5 reizes

Rīga, 29.jūn., LETA. Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība "VAKS" pagājušajā gadā strādāja ar 128,286 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir 1,5 reizes vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kooperatīva peļņa pieauga par 20,2% un sasniedza 2,557 miljonus eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Kompānijas vadības ziņojumā minēts, ka pērn kompānijas apgrozījums bija vēsturiski lielākais visā uzņēmuma pastāvēšanas laikā.

Tāpat ziņojumā teikts, ka 2021.gads uzņēmumam iezīmējas ar straujām izmaiņām resursu iegādes, kā arī graudaugu un rapša pārdošanas cenās. "VAKS", diversificējot riskus un realizējot riskus vadītu iepirkumu un tirdzniecības politiku, ir izdevies sasniegt apgrozījuma strauju pieaugumu un atzīstamus saimnieciskos rezultātus, spējot piedāvāt graudu un rapša piegādātājiem konkurētspējīgu cenu par produkciju un arī veiksmīgi realizēt to vietējā un starptautiskajos tirgos. Būtisku apgrozījuma pieauguma daļu veido agro produktu realizācijas apjomu palielināšanās.

Mātessabiedrība turpina nostiprināt savas stabilās pozīcijas lauksaimniecības nozarē, attīstīt sadarbību gan ar kompānijas biedriem, gan citiem nozares uzņēmumiem.

Pērn kompānija iegādājās daļas starptautisku investoru grupai piederošā uzņēmumā "IRL MD Food Solutions", lai ņemtu dalību tālāku mērķu īstenošanai - Latvijā attīstot pākšaugu audzēšanu un to tālāku pārstrādi augstas pievienotas vērtības un ilgtspējīgu produktu ražošanā, norādīts vadības ziņojumā.

Savukārt kompānijai izaicinājumus radīja darbs pie lauksaimniecības tehnikas un tās rezerves daļu tirdzniecības nodrošināšanas. Servisa pakalpojumu klāsta paplašināšanai un kapacitātes palielināšanai tika veiktas investīcijas telpu un aprīkojuma uzlabošanā.

Kompānijas vadības ziņojumā pausts, ka "VAKS" turpina uzlabot IT sistēmas uzņēmumā, lai attīstītu un palielinātu datu drošību un nodrošinātu klientiem ātru un ērtu informācijas apmaiņu.

2022.gadā kooperatīvs plāno turpināt paplašināt savu darbību Latvijas lauksaimniecības nozarē un starptautiskajā graudu tirdzniecības vidē, piesaistot jaunus kooperatīva biedrus un apgūstot aizvien lielākas lauksaimniecības platības.

Kompānija par savu uzdevumu 2022.gadā saredz jaunu izejvielu iegādes tirgu un loģistikas ceļu meklēšanu, mazinot atkarību no Krievijā un Baltkrievijā saražoto minerālmēslu piegādēm. Kā arī kompānija seko līdzi un ievieš izmaiņas, lai saprātīgi virzītos uz Eiropas zaļā kursa īstenošanu un veicinātu ilgtspējas mērķu sasniegšanu lauksaimniecībā un Latvijā kopumā.

2020.gadā "VAKS" strādāja ar 82,867 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 2,8% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kooperatīva peļņa pieauga par 25,3% un sasniedza 2,127 miljonus eiro.

"VAKS" darbojas kopš 1999.gada. Pagājušā gada beigās "VAKS" bija 583 biedrs.