"Schwenk Latvija" apgrozījums pērn audzis par 4,9%

Rīga, 27.jūn., LETA. Būvmateriālu ražotāja "Schwenk Latvija" apgrozījums pagājušajā gadā bija 96,455 miljoni eiro, kas ir par 4,9% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa palielinājās par 31,9% - līdz 16,118 miljoniem eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā norādīts, ka, pat ņemot vērā Covid-19 pandēmijas negatīvo ietekmi uz iekšzemes būvniecības tirgu, uzņēmums turpināja palielināt ieņēmumus, audzējot pārdošanas apmērus reģionālajos eksporta tirgos. Lai uzlabotu finanšu rezultātus, pastāvīgi tika veikti dažādi pasākumi ražošanas efektivitātes paaugstināšanai un stingrākai izmaksu kontrolei.

Pagājušajā gadā "Schwenk Latvija" pārdeva vairāk nekā miljonu tonnu cementa, tostarp vairāk nekā 75% eksportēti, galvenokārt uz Somiju, Igauniju un Zviedriju.

Vadības ziņojumā skaidrots, ka peļņa pērn galvenokārt palielinājās, pateicoties inovatīviem ieguldījumiem ražošanas tehnoloģijās, kas ļāva uzlabot ražošanas procesu efektivitāti un būtiski samazināt ražošanas izmaksas. Pozitīva ietekme bija arī veiksmīgiem iepirkumiem un iekšējo procesu optimizācijai.

Pērn "Schwenk Latvija" veica kapitālieguldījumus vairāk nekā 23 miljonu eiro apmērā, kas ir par 16% vairāk nekā 2020.gadā. Lielākā daļa līdzekļu ieguldīti jau sāktajā Brocēnu cementa rūpnīcas jauno cementa dzirnavu un daudzkambaru silosa būvniecībā. 

2021.gada beigās galvenās iekārtas jau bija uzstādītas un sākušas darbību. Vadības ziņojumā teikts, ka tas palīdzēs uzņēmumam sasniegt CO2 emisiju samazināšanas mērķus, ieviest jaunus cementa veidus un turpināt paaugstināt ražošanas efektivitāti.

2020.gadā "Schwenk Latvija" strādāja ar 91,907 miljonu eiro apgrozījumu un 12,214 miljonu eiro peļņu.

"Schwenk Latvija" ir cementa, betona un minerālmateriālu ražotājs. Uzņēmums ir daļa no vācu "Schwenk Building Materials Group". "Schwenk Building Materials Group" uzņēmumu grupa pārstāvēta Vācijā, Austrijā, Ungārijā, Bosnijā un Hercegovinā, Namībijā, Nīderlandē un Čehijā.

LETA jau vēstīja, ka 2019.gada februārī, investējot 340 miljonus eiro, "Schwenk Group" paplašināja pārstāvniecību Eiropā - uzņēmums iegādājās virkni aktīvu Baltijā un Ziemeļvalstīs, tostarp "Cemex" Latvijā. Citi Latvijā iegādātie aktīvi bija sešas betona ražotnes, četri minerālmateriālu ieguves karjeri, divi cementa izejmateriālu ieguves karjeri, viens ostas un viens sauszemes transporta terminālis.