Jauno projektu attīstītājus aicina pieteikties "Clean R" pazemes konteineru izbūvei

Rīga, 22.jūn., LETA. Vides pakalpojumu uzņēmums SIA "Clean R" ir nolēmis paplašināt savu piedāvājumu, izbūvējot pazemes atkritumu konteinerus bez maksas ne vien jau esošu daudzdzīvokļu namu pagalmos, bet arī pie jaunajiem projektiem, aģentūrai LETA pavēstīja "Clean R" pārstāvji.

Uzņēmuma pārstāvji atzīmē, ka pazemes konteineru izbūve ir īpaši ieteicams risinājums tiem namiem, kuriem ir salīdzinoši liels atkritumu apjoms un to apsaimniekošanai ir uzstādīti vairāki konteineri.

Vienlaikus pazemes atkritumu konteineri ir mūsdienām atbilstošs un funkcionāls atkritumu apsaimniekošanas risinājumus, kas sniedz iespēju būtiski ietaupīt vietu pagalmos, uzlabo higiēnas apstākļus un estētiku, un uzņēmuma pārstāvji norāda, ka "Clean R" saņem būtisku interesi no klientiem par konteineru izbūvi.

"Clean R" izpilddirektors Valerijs Stankevičs stāsta, ka jau noslēguma stadijai tuvojas pazemes atkritumu konteineru izbūves projekts divu SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" apsaimniekotu namu pagalmos Pārdaugavā. Papildus tam interesi par pazemes konteineru izbūvi savos pagalmos izrādījuši arī vairāki privāti namu apsaimniekotāji, kā arī jauno daudzdzīvokļu namu projektu attīstītāji.

Ņemot vērā klientu lielo interesi, "Clean R" ir nolēmis līdz pat gada beigām turpināt pieņemt klientu pieteikumus par pazemes atkritumu konteineru izbūvi un iespēju robežās sākt konteineru izbūves praktiskos darbus, norāda Stankevičs.

Uz pazemes atkritumu konteineru izbūvi īpaši tiek aicināti pieteikties tie daudzdzīvokļu nami, kas rada salīdzinoši lielu atkritumu apjomu un kur to izvešana nepieciešama vismaz trīs reizes nedēļā, tāpec, ka pazemes atkritumu konteiners var būt būtiski ietilpīgāks un var nodrošināt iespēju atkritumu izvešanu organizēt retāk.

Būtiski, ka konteineru izbūve pazemē atbrīvo vietu virs zemes un šāds risinājums pagalmiem ar lielu konteineru skaitu var radīt iespēju ierīkot papildu auto stāvvietas pagalmā.

Vienlaikus Stankevičs norāda, ka "tiem daudzdzīvokļu namiem un jaunajiem projektiem, kas Rīgā atrodas "Clean R" apsaimniekošanas zonās, esam apņēmušies sniegt praktisku atbalstu konteineru izbūves saskaņošanai pašvaldībā, kā arī segt ar projektēšanu, būvniecību un pašu konteineru iegādi saistītās izmaksas".

Daudzdzīvokļu nama iedzīvotājus, kuriem radusies interese par pazemes konteineru izbūvi savos pagalmos, Stankevičs aicina vērsties pie sava mājas apsaimniekotāja, kurš, būdams iedzīvotāju pārstāvis un līgumslēdzējs, par projekta tālākiem soļiem sazināsies ar "Clean R".

Uzņēmums 2022.gadā bija apņēmies pazemes atkritumu konteinerus izbūvēt bez maksas vismaz desmit māju pagalmos, taču šobrīd skaita ierobežojums tiek atcelts un "Clean R" pauž gatavību pazemes atkritumu konteinerus izbūvēt būtiski lielākam māju skaitam.

Stankevičs norāda, ka vienīgais lūgums interesentiem - būt gataviem iesaistīties projekta saskaņošanā ar zemes īpašnieku.

Būtiski, ka arī Rīgas dome ir paudusi viedokli, ka pazemes atkritumu konteineri ir mūsdienīgs un funkcionāls atkritumu apsaimniekošanas risinājums, kas pagalmos palīdz ietaupīt vietu, uzlabo higiēnas apstākļus un estētiku. Tādēļ pašvaldība apstiprinājusi, ka pazemes atkritumu konteineru izbūvei ir paredzēts "zaļais koridors", kas būtiski paātrina projekta saskaņošanu, tādēļ pazemes konteineru izbūve Rīgā varētu notikt raiti.

Pazemes atkritumu konteineriem ir pieejami vairāki izmēri un dažādas konstrukcijas. Tie ir paredzēti gan nešķirotiem sadzīves atkritumiem, gan arī dalīti vāktam sausajam papīra, plastmasas un metāla iepakojumam, kā arī dalīti vāktam stikla iepakojumam un BIO atkritumiem.

"Clean R" nodrošina gandrīz 40 pakalpojumu veidus galvenajās pamatdarbības jomās, tostarp atkritumu apsaimniekošanā, privāto un publisko īpašumu uzturēšanā, tostarp ēkām piegulošo teritoriju uzkopšanā, labiekārtošanā, kā arī ceļu un koplietošanas teritoriju tīrīšanā.

Kompānija "Clean R" reģistrēta 2004.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1,2 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir AS "TAK investīcijas", bet patiesais labuma guvējs - Guntars Kokorevičs.

2021.gadā "Clean R" strādāja ar 41,001 miljona eiro apgrozījumu, kas ir 2020.gada līmenī, savukārt kompānijas peļņa samazinājās par 25% un bija 3,307 miljoni eiro.