LVRTC apgrozījums pirmajā ceturksnī pieaudzis par 9,3%

Rīga, 6.jūn., LETA. VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" (LVRTC) šogad pirmajā ceturksnī strādāja ar 5,854 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 9,3% vairāk nekā pagājušā gada attiecīgajā periodā, kā arī kompānija guva peļņu 190 416 eiro apmērā pretstatā zaudējumiem 2021.gada pirmajā ceturksnī, liecina LVRTC publiskotā informācija.

Uzņēmuma finanšu pārskata vadības ziņojumā teikts, ka LVRTC nodrošina arī valstiska mēroga projektu realizāciju un pakalpojumu sniegšanu sociāla rakstura vai valsts drošības mērķiem, un no šādiem projektiem vai pakalpojumiem LVRTC gūst minimālu peļņu vai pat cieš no tiem zaudējumus.

Šādu projektu īstenošana notiek atbilstoši valsts deleģējumam vai ar Ministru kabineta noteikumiem, un viens no galvenajiem šāda veida projektiem ir "Nākamās paaudzes elektronisko sakaru tīklu attīstība lauku reģionos", kā arī uzticamības un elektroniskās identifikācijas pakalpojumi un "Loģiski vienotais datu centrs" projekti.

Pamatlīdzekļu un nemateriālo ieguldījumu iegādei un izveidošanai LVRTC šogad pirmajā ceturksnī ieguldīja 860 000 eiro, tostarp lielāko daļu veidoja investīcijas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) pakalpojumu platformu attīstībā. Šogad pirmajā ceturksnī lielākās investīcijas bija projekta "Nākamās paaudzes elektronisko sakaru tīklu attīstība lauku reģionos" otrajā kārtā "Elektroniskās sakaru infrastruktūras pieejamības uzlabošana lauku teritorijās" jeb Platjoslas projektā, kā arī projektā "MP jauno klientu pieslēgumi".

Platjoslas projekta īstenošanas otrajā kārtā līdz šim uzprojektēti un izbūvēti kopā vairāk nekā 1920 kilometru, kā arī izveidoti 224 piekļuves punkti. Savukārt pasūtījuma līgumi par projektēšanas darbiem un būvdarbiem kopumā noslēgti par 261 piekļuves punkta izveidi ar plānoto optiskā tīkla trasi kopumā apmēram 1940 kilometriem.

Vadības ziņojumā norādīts, ka tīklu izmanto 14 operatori - deviņi reģionālie, trīs nacionālie un divi mobilie operatori. Lielākais vairākums ir reģionālie operatori, kas par saviem līdzekļiem infrastruktūras izbūvi konkrētajās teritorijās nevarētu veikt augsto izmaksu dēļ.

Šogad kompānija veikusi arī vairākas drošību un lietojamību uzlabojošas aktivitātes sertifikācijas pakalpojumu biznesa virzienā, tostarp "eParaksts" spraudnī, kas nodrošina dokumentu parakstīšanu interneta pārlūkā, ieviests drošību pastiprinošs risinājums - pārlūka lietotāju PIN ievades laikā informē par autentifikācijas vai parakstīšanas vietni un tās drošumu.

Savukārt "eParaksts mobile" jaunajiem klientiem kā noklusētais lietotāja numurs tiek reģistrēts personas kods, saglabājot iespēju to mainīt uz līdzšinējo septiņu nejaušu ciparu kombināciju. Vienlaikus pārtraukts mobilo lietotņu "eParaksts mobile" un "eParakstsLV" atbalsts iekārtās ar novecojušām versijām, tostarp "Android 7.1" un vecākām.

Marta beigās pabeigts darbs pie radio apraides galvas stacijas nomaiņas, lai aizstātu tehniski nokalpojušo risinājumu un vienlaikus uzstādītu modernāku radio apraides infrastruktūras komponenti, teikts ziņojumā.

Datu centru biznesa virzienā 2022.gada pirmajā ceturksnī galvenās aktivitātes saistītas ar brīvo statņu komercializāciju. Lai gan šobrīd vēl ir pieejamas brīvas statnes LVRTC jaunākajā un lielākajā Datu centrā "DC6", kas atrodas Rīgā, Zaķusalas krastmalā, klientu interese par iespējām izvietot savas iekārtas šajā datu centrā līdz šim ir bijusi diezgan augsta - pusotra gada laikā, kopš "DC6" nodots ekspluatācijā, kopumā ir tajā rezervēti vairāk nekā 50% statņu, tostarp pusē no tām jau ir izvietotas klientu iekārtas.

Tāpat šogad pirmajā ceturksnī, lai nodrošinātu LVRTC biznesa nepārtrauktību, atbilstoši plānotajam veikti objektu infrastruktūras darbības nepārtrauktības testi, īstenojot kontrolētu iespējamo avārijas situāciju imitāciju un pārbaudot pareizu infrastruktūras elementu darbību.

Vienlaikus, deleģējumu ietvaros ar valsts un ES fondu finansējuma piesaisti, LVRTC strādāja pie projektiem valsts aizsardzības spēju un kiberdrošības stiprināšanai.

LVRTC vadība uzskata, ka kompānija spēs veiksmīgi pārvarēt Covid-19 pandēmijas un Krievijas iebrukuma Ukrainā radītos izaicinājumus, jo uzņēmumam ir augsta likviditāte, mazs finanšu saistību apmērs un iespējamais ienākumu kritums ir proporcionāli mazs pret uzņēmuma kopējiem ienākumiem.

Uzņēmums 2021.gada pirmajā ceturksnī strādāja ar 5,356 miljonu eiro apgrozījumu, un LVRTC zaudējumi bija 61 927 eiro.

LVRTC pamatkapitāls ir 78,455 miljoni eiro, un uzņēmuma apgrozījums 2020.gadā bija 20,053 miljoni eiro, bet peļņa - 2,757 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Savukārt 2021.gadā LVRTC apgrozījums, pēc provizoriskiem datiem, bija 22,073 miljoni eiro, bet peļņa bija 5,478 miljoni eiro.

LVRTC ir galvenais radiofonijas un televīzijas programmu zemes apraides tīkla operators valstī. LVRTC pārvalda valstij piederošās mobilo sakaru operatora "Latvijas mobilais telefons" daļas.