Mēbeļu ražotāja "Ekju" apgrozījums finanšu gada deviņos mēnešos bija 15,088 miljoni eiro

Rīga, 26.maijs, LETA. Mēbeļu ražotājs SIA "Ekju" pagājušajā finanšu gadā, kas ilga deviņus mēnešus - no 2021.gada 1.janvāra līdz 30.septembrim, - strādāja ar 15,088 miljonu eiro apgrozījumu, savukārt kompānijas peļņa bija 1,081 miljons eiro, liecina "Firmas.lv" publiskotā informācija.

Kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā norādīts, ka pērn tika pieņemts lēmums mainīt pārskata perioda beigas no 31.decembra uz 30.septembri, lai nodrošinātu uzņēmuma finanšu stāvokļa rezultātu uzrādīšanu atbilstoši produktu ražošanas un pārdošanas sezonalitātei.

Uzņēmuma vadība norāda, ka "Ekju" darbība pagājušajā finanšu gadā bija sekmīga - ir izdevies palielināt gan realizācijas, gan peļņas rādītājus.

Tāpat pagājušajā finanšu gadā notika intensīva jaunu tirgu apguve, uzlabota produkcijas kvalitāte un turpināts darbs pie ražošanas vides sakārtošanas un ražošanas procesu pilnveides. Vienlaikus pieauga produkcijas ražošana ar lielāku pievienoto vērtību.

Tāpat kompānijas vadība atzīmē, ka uzņēmumā tiek īstenots projekts "Līmēšanas un impregnēšanas procesu izpēte jaunu liekti līmēto koksnes produktu ražošanas attīstībā", piesaistot Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzfinansējumu. Tiek īstenots arī projekts "Lineļļas krāsas uzklāšanas sistēmas nosacījumu padziļināta izpēte un eksperimentālās iekārtas sistēmas ieviešana SIA "Ekju"", kam sākta otrā kārta.

Turpmāk plānots paplašināt zīmola produktu tirdzniecību, un uzņēmuma vadība sagaida, ka turpināsies pieaugums "Ekju" produkcijas tirdzniecībai internetā. Tāpat plānots palielināt digitalizācijas intensitāti kompānijā. Perspektīvā plānots attīstīt sadarbību ar jauniem klientiem Vācijā, Francijā, Lielbritānijā, Īrijā, Beļģijā, Šveicē un citviet.

Vienlaikus uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka Ķīnas tirgus izpētes projekts šobrīd ir apstājies, bet nav pārtraukts.

2020.gadā "Ekju" apgrozījums bija 13,09 miljoni eiro, kas ir par 25,8% vairāk nekā 2019.gadā, vienlaikus kompānijas peļņa palielinājās 2,9 reizes un bija 928 420 eiro.

Kompānija "Ekju" reģistrēta 1992.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1,518 miljoni eiro. Kompānijas vienīgā īpašniece ir SIA "Amata", savukārt uzņēmuma patiesie labuma guvēji ir Anrijs Aumalis, Laura Galzone un Māris Danieks.