Rīga, 16.maijs, LETA. Brocēnos no 1.jūlija būs par 3,2% zemāks siltumenerģijas tarifs, sasniedzot 47,22 eiro par megavatstundu (MWh), aģentūru LETA informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).
Regulators SIA "Brocēnu siltums" tarifu izvērtēja pirmo reizi. "Brocēnu siltums" pašlaik piemēro 2009.gadā Liepājas pilsētas sabiedrisko pakalpojumu regulatora apstiprināto tarifu 48,76 eiro par MWh.
SPRK norāda, ka jūlijā gaidāmais siltumenerģijas tarifs, salīdzinot ar citu SPRK regulēto siltumapgādes komersantu tarifiem, būs viens no zemākajiem valstī. Tas saistīts ar to, ka iepirktās siltumenerģijas ražošanas procesā galvenokārt tiek izmantota šķelda.
"Brocēnu siltums" tarifā lielāko īpatsvaru no kopējām izmaksām veido iepirktās siltumenerģijas izmaksas (82,9%). Visu patērētājiem nepieciešamo siltumenerģiju uzņēmums iepērk no "Brocēnu Enerģija", kas ražošanas procesā izmanto šķeldu.
Līdz ar jaunā tarifa apstiprināšanu SPRK izdeva atļauju "Brocēnu siltums" pašai noteikt siltumenerģijas tarifus. Tas nozīmē, ka kurināmā cenas izmaiņu gadījumā uzņēmumam būs iespēja savlaicīgāk reaģēt un noteikt tarifus, kas atbilst ekonomiski pamatotām izmaksām. Savukārt gadījumā, ja šo izmaiņu rezultātā tarifs samazinās, uzņēmumam ir pienākums noteikt zemāku tarifu.
Salīdzinot ar sākotnēji iesniegto tarifu projektu, apstiprinātajā tarifu projektā cita starpā samazinātas elektroenerģijas, darba samaksas pamatlīdzekļu nolietojuma izmaksas, kā arī samazināta peļņa. Rezultātā, salīdzinot ar uzņēmuma sākotnēji SPRK vērtēšanai iesniegto, siltumenerģijas apgādes pakalpojumu gala tarifs samazināts par 5,6%.
SPRK, izvērtējot tarifu projektu un to veidojošo izmaksu pamatojumu, secināja, ka jaunie tarifi ir pamatoti un aprēķināti tādā apmērā, lai segtu "Brocēnu siltums" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu izmaksas.
Kā liecina informācija "Firmas.lv", "Brocēnu siltums" apgrozījums 2020.gadā bija 1,716 miljoni eiro, bet zaudējumi - 34 751 eiro. Kompānija reģistrēta 200.gadā, tās pamatkapitāls ir 1,005 miljoni eiro. Uzņēmums pieder Saldus novada pašvaldībai.
Brocēnos no jūlija būs par 3,2% zemāks siltumenerģijas tarifs
LETA 16.05.2022
"Eleving Group" pirmajā pusgadā izsniegusi aizdevumus 308,7 miljonu eiro apmērā
LETA 20.07.2026
Rīga, 20. jūl., LETA. Nebanku kreditētājs "Eleving Group" šogad pirmajā pusgadā izsniedzis aizdevumus 308,7 miljonu eiro apmērā, kas ir par 46,4% vairāk nekā attiecīgajā periodā pirms gada, aģentūru LETA informēja uzņēmumā, atsaucoties uz apkopotajie
...
"Saules BESS" bateriju sistēmās ieguldīs nodrošinātajā obligāciju emisijā iegūtos 22 miljonus eiro
LETA 20.07.2026
Rīga, 20. jūl., LETA. "Merito Partners" pārvaldītā "Sustainable Energy Fund" portfeļa uzņēmums SIA "Saules BESS" noslēdzis 22 miljonu eiro nodrošināto obligāciju emisiju, un ar saņemtajiem līdzekļiem uzstādīs bateriju enerģijas uzkrāšanas sistēmas (B
...
"Hoppekids" iegādāsies Dānijas bērnu mēbeļu ražotāja "M. Schack Engel" aktīvus
LETA 20.07.2026
Rīga, 20. jūl., LETA. Bērnu mēbeļu ražotājs SIA "Hoppekids" iegādāsies Dānijas bērnu mēbeļu ražotāja "M. Schack Engel" aktīvus un turpmāk zīmola "Lifetime Kidsroom" produktus ražos Latvijā, un aģentūru LETA informēja "Luminor Bank", kas minētā darīju
...