Kokapstrādātāja "BSW Latvia" apgrozījums pagājušajā finanšu gadā bija 77,149 miljoni eiro

Rīga, 12.maijs, LETA. Kokapstrādes uzņēmuma SIA "BSW Latvia" apgrozījums pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2020.gada 1.oktobra līdz 2021.gada 30.septembrim, bija 77,149 miljoni eiro, tāpat kompānija guva peļņu 22,177 miljonu eiro apmērā, liecina informācija "Firmas.lv".

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka "BSW Latvia" pagājušajā finanšu gadā turpināja savu darbību kokmateriālu zāģēšanā, kaltēšanā un tālākā apstrādē.

Pārskata periondā 51,9% no uzņēmumā saražotās produkcijas tika eksportēti uz Lielbritāniju, 35,1% tika pārdoti kontinentālajā Eiropā, Tuvajos un Tālajos Austrumos, ASV un citos reģionos, savukārt 13% produkcijas realizēti vietējā tirgū.

Vadības ziņojumā minēts, ka lai gan Covid-19 vīruss negatīvi ietekmēja globālo ekonomiku, pieprasījums pēc zāģmateriāliem pasaulē vēl joprojām bija augsts.

Uzņēmuma vadība norāda, ka pērn turpināja augt zāģmateriālu pārdošanas cenas, un augstā zāģmateriālu pieprasījuma dēļ turpināja pieaugt arī zāģbaļķu cenas. Vienlaikus stabilizējās zāģēšanas procesa blakus produktu pieprasījums, celulozes šķeldas pieprasījums uz Skandināvijas valstīm, kā arī stabilizējies kurināmā izejvielu produktu piedāvājums un cenas.

Vadības ziņojumā teikts, ka pārskata periodā "BSW Latvia" turpināja investēt infrastruktūras attīstībā, kā arī kokzāģētavas iekārtu uzlabojumos un modernizācijā.

Savukārt šajā gadā uzņēmumā plānots turpināt ieguldīt nelielos modernizēšanas projektos, kā arī plānots gūt labumu no nozīmīgajiem kapitālieguldījumiem, kas izdarīti pēdējos gados. Tāpat tiek strādāts pie nākotnes attīstības iespējām, teikts ziņojumā.

Jau ziņots, ka SIA "BSW Latvia" apgrozījums finanšu gadā, kas ilga sešus mēnešus - no 2020.gada 1.aprīļa līdz 2020.gada 30.septembrim bija 27,363 miljoni eiro, tāpat kompānija guva peļņu 1,913 miljonu eiro apmērā.

SIA "BSW Latvia" reģistrēta 1997.gadā, un tās pamatkapitāls ir 9,715 miljoni eiro. Uzņēmums pieder Lielbritānijas uzņēmumam "BSW Timber Limited".