"Luminor Bank" piešķīrusi 360 000 eiro aizdevumu metālapstrādes uzņēmumam "Elbors"

Rīga, 10.maijs, LETA. "Luminor Bank" piešķīrusi 360 000 eiro aizdevumu metālapstrādes uzņēmumam SIA "Elbors" jaunu ražošanas telpu iegādei un rekonstrukcijai, aģentūrai LETA pavēstīja bankas pārstāvji.

"Elbors" pārstāvis Vladimirs Getikovs skaidro, ka, attīstoties biznesam un augot pieprasījumam, uzņēmumam ir nepieciešamas plašākas telpas. Telpu paplašināšana ļaus iegādāties jaunus metālapstrādes galdus un uzlabot strādnieku darba apstākļus, kā arī samazināt ekspluatācijas izmaksas, jo esošais ražošanas cehs tiek nomāts un ir ar ļoti zemu energoefektivitāti.

Uzņēmums nodarbojas ar metāla detaļu virpošanu, frēzēšanu, slīpēšanu, kā arī ar metināšanas darbiem. "Elbors" pakalpojumu klāstā ietilpst arī pulverkrāsošana, rūpniecības iekārtu remonts, nestandarta iekārtu ražošana, metāla termiskā apstrāde, galvanisko pārklājumu veikšana un citi ar metālapstrādi saistīti darbi.

Pēc uzņēmuma realizācijas datiem "Elbors" visvairāk saražo dažāda veida metāla konstrukcijas mēbelēm, ar ražošanas tehnoloģiju saistītas detaļas pārtikas nozarei, presformas pudelēm, izmēģinājuma stendus dažādiem lidaparātiem, kā arī detaļas citu ražotāju konveijeriem.

Uzņēmums dibināts 2011.gadā un nodarbina ap 20 darbinieku. "Elbors" sadarbojas ar dažādu nozaru uzņēmumiem - pārtikas, metālapstrādes, iepakošanas, poligrāfijas, aerotehnikas, celtniecības, kokapstrādes un citām rūpniecības nozarēm.

"Elbors" 2020.gadā strādāja ar 640 625 eiro apgrozījumu un guva 90 191 eiro peļņu, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmuma īpašnieki ir Aleksandra Getikova (95,05%) un Sergejs Guskovs (4,95%). 

Jau vēstīts, ka 2019.gada janvāra sākumā tika pabeigta Baltijas valstīs strādājošo "Luminor Bank" pārrobežu apvienošana, bankai turpinot darbību ar centrālo biroju Igaunijā un filiālēm Latvijā un Lietuvā. Bankas stratēģiskais investors ir ASV investīciju kompānija "Blackstone".

Pēc aktīvu apmēra "Luminor Bank" filiāle Latvijā ir ceturtā lielāka banka Latvijā.