Vairumtirgotāja "Sanitex" koncerna apgrozījums pērn pieauga par 3,2%

Rīga, 3.maijs, LETA. Vairumtirgotāja "Sanitex" koncerna apgrozījums pagājušajā gadā bija 414,032 miljoni eiro, kas ir par 3,2% vairāk nekā iepriekšējā gadā, bet koncerna peļņa samazinājās par 6% un bija 7,514 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Vienlaikus paša "Sanitex" apgrozījums pērn bija 411,091 miljons eiro, kas ir par 3,2% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa samazinājās par 9,8% un bija 6,555 miljoni eiro.

Grupas gada pārskata vadības ziņojumā norādīts, ka pērn "Sanitex" grupa sasniedza uzstādītos mērķus par spīti nelabvēlīgiem HoReCa un pasākumu sektora darbības ierobežojumiem Covid-19 ietekmē.

Pērn uzņēmums spēja veiksmīgi pielāgoties mainīgajiem tirgus apstākļiem, attīstot tirgum nepieciešamo sortimentu, kā arī piesaistot vairākus jaunus ražotājus savam portfelim.

Vadības ziņojumā teikts, ka 2022.gada pirmajā ceturksnī Latvijā un daudzās citās valstīs tika atcelti ar Covid-19 izplatību saistīti ierobežojumi, kas pērn samazināja ekonomikas attīstību valstī un pasaulē, tāpat Latvijas ekonomiku ietekmē starptautiskās sankcijas, kas ieviestas pret Krieviju un Baltkrieviju, tomēr "Sanitex" vadība norāda, ka sankcijas neietekmēs koncerna darbību.

"Sanitex" pērn turpināja ieguldīt līdzekļus "Promo Cash&Carry" tīkla attīstībā, kā arī tika attīstīta zvanu centra un interneta pasūtījumu platformas kapacitāte.

Šajā gadā uzņēmums plāno turpināt "Sanitex" darbības un zīmolu stratēģijas pielāgošanu pašreizējiem ekonomiskajiem apstākļiem ar mērķi nodrošināt uzņēmuma ilgtermiņa darbību, kā arī bruto peļņas rādītāju uzlabošanu.

2020.gadā "Sanitex" koncerna apgrozījums bija 401,073 miljoni eiro, bet koncerna peļņa sasniedza 7,994 miljonus eiro.

"Sanitex" reģistrēta 1993.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1,79 miljoni eiro. Uzņēmuma vienīgā īpašniece ir Lietuvas "Sanitex".