Rīga, 26.apr., LETA. Alus darītava SIA "Valmiermuižas alus" investējusi 700 000 eiro jauna alus pagraba izveidē, kas paredzēts tumšā alus raudzēšanai un noguldīšanai, aģentūru LETA informēja alus darītavas pārstāvji.
Projektu uzņēmums iecerējis pabeigt līdz Jāņiem, un plānots, ka tumšā alus brūvēšanas jaudas palielināšana ievērojami kāpinās eksportu, šogad sasniedzot 20% pieaugumu.
"Valmiermuižas alus" saimnieks Aigars Ruņģis norāda, ka tumšā alus brūvēšana ir laikietilpīga, un raudzēšana un noguldīšana alus pagrabā var prasīt pat divus mēnešus, kas ir divreiz vairāk, nekā vajadzīgs gaišā alus darīšanai. Tādēļ līdz šim tumšā alus brūvēšanu "Valmiermuižas alus" vasaras sezonā pārtrauca, lai pietiekamā apjomā izbrūvētu gaišo alu, savukārt jaunais tumšā alus raudzēšanas un noguldīšanas pagrabs ļaus turpmāk tumšo alu brūvēt visu gadu un attīstīt tā eksportu.
Šobrīd Valmiermuižā tiek brūvētas septiņas dažādas tumšā alus šķirnes, tostarp "Valmiermuižas tumšais", "Valmiermuižas ziemas", "Valmiermuižas tumšais dūmalus", "Valmiermuižas Baltijas porteris", "Rīgas porteris", "Rīgas porteris ar upenēm" un tumšais medalus "Namejs".
"Valmiermuižas alus" pārstāvji norāda, ka pērn visstraujāk augusi "Baltijas porteru" pārdošana, ko izdevās kāpināt par 22%.
Pērn 7% no "Valmiermuižas alus" pārdošanas apjoma veidoja tumšā alus šķirnes, un tuvāko piecu gadu laikā plānots dubultot tumšā alu pārdošanu, min Ruņģis. Viņš pauž, ka turpmāk "Valmiermuižas alus" plāno radīt daudzveidīgākas un intensīvākas tumšā alus garšas.
"Valmiermuižas alus" apgrozījums pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, bija 5,82 miljonu eiro, kas ir par 5,5% vairāk nekā 2020.gadā, un gadu izdevies noslēgt ar peļņu, kuras apmērs gan vēl netiek precizēts. Informācija "Firmas.lv" liecina, ka 2020.gadā uzņēmums strādāja ar 5,518 miljonu eiro apgrozījumu, un kompānijas peļņa bija 310 731 eiro.
Kompānija "Vamiermuižas alus" reģistrēta 2005.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1,397 miljoni eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir "Valmiermuižas ieguldījumu fonds", kurā 60% daļu pieder Ruņģim, 24% - Austrijas ieguldījumu fondam "Industrieliegenschaftenvervaltungs AG" (ILAG), bet 16% - Austrijā reģistrētajam "MVF40 Beteiligungs GmbH".
"Valmiermuižas alus" investē 700 000 eiro jauna tumšā alus pagraba izveidē
LETA 26.04.2022
Konstrukciju sliktā tehniskā stāvokļa dēļ Bauskas slimnīcā uz laiku slēdz Terapijas un aprūpes nodaļu
LETA 23.12.2025
Rīga, 23. dec., LETA. Bauskas slimnīcas labā spārna otrā stāva pārseguma konstrukcijas ir sliktā tehniskā stāvoklī, tāpēc drošības nolūkos slimnīcā uz laiku slēgta Terapijas un aprūpes nodaļa, aģentūru LETA informēja slimnīcā.
Pirmdien, 22. decembrī
...
Veikala "LaTS" izveidē Hospitāļu ielā investē aptuveni 50 000 eiro
LETA 23.12.2025
Rīga, 23. dec., LETA. Veikala "LaTS" izveidē Rīgā, Hospitāļu ielā, investēti aptuveni 50 000 eiro, aģentūru LETA informēja "LaTS" pārvaldītāja SIA "Latvijas tirgotāju savienība".
"LaTS" veikalu tīkla komercdirektore Kitija Didžus norāda, ka jaunā ve
...
Izmeklēšanas nepilnību dēļ būvnieku karteļa lietu atgriež izskatīšanai apgabaltiesā
LETA 23.12.2025
Rīga, 23. dec., LETA. Augstākā tiesa (AT) ir atcēlusi Administratīvās apgabaltiesas spriedumu, ar kuru bija noraidīti būvniecības komercsabiedrību pieteikumi par Konkurences padomes (KP) lēmuma atcelšanu, un nodevusi lietu jaunai izskatīšanai Adminis
...