Vakcinācijas tīkla "ViVaT" izstrādātāja "ZZ Dats" apgrozījums pērn palielinājies par 39,7%

Rīga, 22.apr., LETA. Vienotā vakcinācijas tīkla "ViVaT" izstrādātājs informācijas tehnoloģiju uzņēmums SIA "ZZ Dats" pagājušajā gadā strādāja ar 12,345 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 39,7% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 79% un sasniedza 2,291 miljonu eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka apgrozījuma palielinājums skaidrojams ar kopējā pieprasījuma pieaugumu valstī programmatūras izstrādes jomā.

Vienlaikus vadības ziņojumā minēts, ka pagājušajā gadā jūtami samazinājās viena klienta pārsvars, tādējādi "ZZ Dats" saruka risks būt atkarīgam no viena pasūtītāja. Uzņēmuma vadība norāda, ka arī šogad jāturpina klientu loka paplašināšana.

2022.gadā uzņēmums turpinās attīstīt programmatūras izstrādi un nodrošināt programmatūras uzturēšanas pakalpojumus valsts un pašvaldību pasūtītājiem, kā arī komercuzņēmumiem. Tāpat kompānija turpinās aktīvu darbību tīmekļa un mobilo risinājumu, kā arī elektronisko pakalpojumu izpētes un izstrādes jomā, minēts vadības ziņojumā.

"ZZ Dats" vadība norāda, ka 2022.gadā tiks likts uzsvaru uz darba efektivitāti un kvalitāti, jo paredzams, ka arī šogad turpināsies augstas kvalifikācijas speciālistu trūkums darbaspēka tirgū, tāpēc uzņēmums plāno pievērst uzmanību jauno speciālistu - praktikantu ieguvei un apmācībai. Tāpat plānota personāla profesionālā attīstība apmācību veidā.

Vadības ziņojumā minēts, ka ir riskanti prognozēt programmatūras projektēšanas, izstrādes un ieviešanas pakalpojumu pieprasījuma saglabāšanos vai kāpumu, tādēļ uzņēmuma vadība paredz, ka 2022.gadā būs jāoptimizē visa veida resursu izmaksas, vienlaicīgi lielu uzmanību pievēršot augstas kvalitātes nodrošināšanai un uzņēmuma darbības efektivizēšanai.

Pērn "ZZ Dats" nodarbināto skaits saglabājās 2020.gada līmenī un bija 161.

2020.gadā uzņēmuma apgrozījums bija 8,839 miljoni eiro, bet kompānijas peļņa bija 1,28 miljoni eiro.

Jau ziņots, ka "ZZ Dats" izstrādāja vakcinācijas pret Covid-19 procesa pārvaldības informācijas tehnoloģiju risinājumu "ViVaT".

Līgums par risinājuma izstrādi noslēgts starp pasūtītājiem - Veselības ministriju, Nacionālo veselības dienestu, Slimību kontroles un profilakses centru - un izpildītāju "ZZ Dats", kas kā apakšuzņēmējus piesaistīs SIA "Kleintech Services", SIA "Mobilly", SIA "Blue Bridge Technologies", SIA "Meditec", SIA "Rixcat" un SIA "Datamed".

Kompānija "ZZ Dats" reģistrēta 1995.gadā, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 35 571 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmums pieder Mārim Ziemam (52,5%) un Ingai Ziemai (47,5%).