Berģos pabeigta ūdensvada un kanalizācijas tīklu paplašināšana

Rīga, 5.apr., LETA. Berģos noslēgusies ūdensvada un kanalizācijas tīklu paplašināšana, aģentūru LETA informēja uzņēmumā "Rīgas ūdens".

Īstenojot projektu, kopumā izbūvēti ūdensapgādes tīkli 8,50 kilometru garumā un kanalizācijas tīkli 19,70 kilometru garumā.

Lai jaunizbūvētos tīklus varētu sākt pilnvērtīgi izmantot, Berģu apkaimē vēl nepieciešams pieslēgt un darba režīmā noregulēt astoņas kanalizācijas sūkņu stacijas, kā arī pabeigt kanalizācijas sūkņu stacijas Brīvības gatvē 433 un tai piegulošā spiedvada izbūvi, kas arī ietilpst kopīgajā Berģu notekūdeņu attīrīšanas sistēmā.

Aprīļa beigās izbūvētos tīklus ar minētajām stacijām plānots sākt izmēģināt darba režīmā, bet pilnvērtīgi tie varētu sākt darboties maijā. Būvdarbu apkaimē vēl nepieciešams veikt teritorijas labiekārtošanu un ielu seguma atjaunošanu, kas notiks pēc labvēlīgu laika apstākļu iestāšanās.

Ūdensvada un kanalizācijas tīklu paplašināšana Berģos ietilpst Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fonda atbalstītajā "Ūdenssaimniecības attīstības Rīgā, 5. kārtas" projektā. 

Īstenojot šo projektu, tiks nodrošinātas ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas pieslēgšanas iespējas Imantas ziemeļrietumu daļā, Berģu dienvidu daļā Rīgas administratīvās teritorijas robežās un Beberbeķos.

Projekta mērķis ir attīstīt un uzlabot ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu kvalitāti, nodrošinot tajā iekļautajām apkaimēm pieslēgšanās iespējas centralizētajām SIA "Rīgas ūdens" sistēmām. 

Projekta kopējie izdevumi ir 26 006 448 eiro, tostarp ES Kohēzijas fonda līdzfinansējums 9 932 725 eiro apmērā. Pārējais finansējums tiks segts no SIA "Rīgas ūdens" līdzekļiem. Projekta īstenošanas termiņš ir 2023.gada 31.decembris.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "Rīgas ūdens" apgrozījums 2020.gadā bija 55,7 miljoni eiro, bet kompānijas peļņa bija astoņi miljoni eiro. Uzņēmums pilnībā pieder Rīgas pašvaldībai.