"Premier Estates" tirdzniecības centru Purvciemā iegādājies par 20 miljoniem eiro

Rīga, 5.apr., LETA. Ar Maltā bāzētā uzņēmuma "Hili Ventures" stratēģisko nekustamo īpašumu investīciju meitasuzņēmumu "Hili Properties" saistītais nekustamo īpašumu uzņēmums SIA "Premier Estates Ltd" no Lietuvas uzņēmuma "BFIII G1" par 20 miljoniem eiro iegādājies citu nekustamā īpašuma kompāniju SIA "SC Stirnu", kuras īpašumā ir tirdzniecības centrs Purvciemā, aģentūrai LETA pavēstīja "Hili Properties" pārstāvji.

Šis ir septītais "Hili Properties" piederošais tirdzniecības komplekss Rīgā.

Tirdzniecības komplekss Stirnu ielā 26, Rīgā, kura platība ir 7863 kvadrātmetri, atrodas uz zemes gabala 21 580 kvadrātmetru platībā.

Īpašums 15 gadus tiek izmantots komerciālai darbībai. Īpašuma galvenais nomnieks ir "Rimi". Starp citiem lielākajiem nomniekiem ir mājdzīvnieku piederumu mazumtirgotājs "Dino Zoo", bērnu apģērbu un mājsaimniecības preču zemo cenu tīkls "Pepco" un kosmētikas preču tīkls "Drogas". 

"Hili Properties" izpilddirektors Georgs Kakurs norāda, ka iegādātais īpašums atbilst "Hili Properties" investīciju stratēģijas kritērijiem - ir ilgtermiņa nomas līgumi, ir pazīstams galvenais nomnieks un ir stabila finanšu plūsma, tāpat tirdzniecības centrs iekļaujas "Hili Properties" stratēģijā attiecībā uz zema riska ilgtermiņa investīcijām.

Līdz ar jaunāko iegādes darījumu "Hili Properties" portfeļa vērtība ir pieaugusi līdz 155 miljoniem eiro, un tā iznomājamā platība sasniedz ap 100 000 kvadrātmetru. Uzņēmuma portfelī ir septiņi pārtikas preču tirdzniecības centri Rīgā, privāta slimnīca Bukarestē (Rumānija), 12 īpašumi ar restorāniem galvenajos tirdzniecības rajonos Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Maltā un Rumānijā, trīs biznesa un biroja telpu kompleksi Sliemā, Marsā un Florianā (Malta), kā arī ražotne Lietuvā. Uzņēmuma pārvaldīto ēku nomnieku vidū ir "Premier Restaurants", "Rimi", "Narvesen" un "Rehau Group".

Jau ziņots, ka arī Konkurences padome (KP) atļāva "Premier Estates Ltd" iegādāties "SC Stirnu". Izvērtējot uzņēmumu sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, KP secināja, ka apvienošanās rezultātā būtiski nemainīsies tirgus struktūra, nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis.

"Premier Estates Ltd" ietilpst "Premier" uzņēmumu grupā un nodarbojas ar nekustamā īpašuma iznomāšanu un apsaimniekošanu. Tam ir noslēgti ilgtermiņa īres līgumi par uzņēmuma īpašumā esošo pamatlīdzekļu nomu ar "Hili Properties" saistīto uzņēmumu SIA "Premier Restaurants Latvia", kas Latvijā pārvalda ātrās ēdināšanas uzņēmuma "McDonald's" tīklu.

Savukārt 2019.gada sākumā "Premier Estates Ltd" kļuva par tirdzniecības centra "Dole" īpašnieka, apsaimniekotāja un attīstītāja SIA "Tirdzniecības centrs "Dole"" vienīgo īpašnieku.

"Premier Estates Ltd" reģistrēts 2008.gadā, un tā pamatkapitāls ir 2,548 miljoni eiro, liecina informācija "Firmas.lv". Pērn kompānija strādāja ar 408 208 eiro apgrozījumu un 1,78 miljonu eiro peļņu. Uzņēmums pieder Nīderlandes "Hili Properties".

"SC Stirnu" apgrozījums pērn bija 1,544 miljoni eiro, bet peļņa - 115 885 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Kompānija reģistrēta 2017.gadā, un tās pamatkapitāls ir 4,294 miljoni eiro. Vienīgais uzņēmuma īpašnieks kopš 22.marta ir "Premier Estates Ltd". Iepriekš "SC Stirnu" piederēja Lietuvas uzņēmumam "BFIII G1".