"Moduls Engineering" sāk CO2 gaisa kvalitātes mērītāju uzstādīšanu pašvaldībās

Rīga, 21.febr., LETA. Būvfirma "Moduls Engineering" sāk oglekļa dioksīda (CO2) gaisa kvalitātes mērītāju uzstādīšanu pašvaldībās, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāvji.

Pamatā CO2 gaisa kvalitātes mērītāji tiks uzstādīti izglītības iestādēs, bet atsevišķās pašvaldībās - arī sociālās aprūpes centru koplietošanas telpās, skaidro uzņēmuma pārstāvji.

Kompānijā norāda, ka "Moduls Engineering" ir noslēgusi līgumus par CO2 gaisa kvalitātes mērītāju uzstādīšanu ar vairāk nekā 80% pašvaldību, bet līgumu slēgšana vēl turpināsies līdz 2022.gada 26.februārim. Ar pašvaldībām noslēgto līgumu ietvaros CO2 mērītājus "Moduls Engineering" sāks uzstādīt šajā nedēļā un turpinās līdz marta beigām. Savukārt pašvaldībās, ar kurām līgums vēl tiks parakstīs, mērītājus uzstādīs aprīlī.

"Moduls Engineering" valdes loceklis Kristaps Grīniņš skaidro, ka pirms mērītāju uzstādīšanas notiek katras ēkas apsekošana, lai precizētu, kā tehniski katrā konkrētajā gadījumā tos var uzstādīt. Tikai pēc tam sākas mērītāju uzstādīšana, kas ir jāveic 40 darba dienu laikā pēc līguma parakstīšanas ar konkrēto pašvaldību.

"Ņemot vērā kopējo ēku un telpu skaitu, kur nepieciešams uzstādīt sensorus, šobrīd notiek pēdējie precizējumi, kurās ēkās un kādā apjomā sensori nepieciešami. Piemēram, tas saistīts ar skolu ēku remontdarbiem, kur objektīvi šobrīd sensorus uzstādīt nevar," skaidro Grīniņš.

Galvenais CO2 gaisa kvalitātes mērītāju uzdevums ir ziņot, kad telpā ir paaugstināts CO2 līmenis, norādot uz nepieciešamību telpu izvēdināt un tādā veidā uzlabot gaisa kvalitāti un mazināt Covid-19 izplatības riskus. Cilvēka izelpas sastāvdaļa, kas visbūtiskāk ietekmē gaisa kvalitāti, ir CO2 gāze, bet kopā ar izelpu telpās nonāk un uzkrājas arī gaisā dzīvotspējīgie vīrusi un baktērijas. Vieglākais un efektīvākais veids, kā kontrolēt vīrusa izplatību gaisā, ir mērīt CO2 līmeni, jo tas norāda uz nepietiekamu gaisa apmaiņu, skaidro "Moduls Engineering" pārstāvji.

Jau ziņots, ka pērn decembrī Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pēc Iepirkuma uzraudzības biroja (IUB) aizlieguma kā jauno pretendentu gaisa kvalitātes mērītāju piegādei izvirzīja uzņēmumu "Moduls Engineering". Uzņēmumam tika piešķirtas līguma slēgšanas tiesības. 

Sākotnēji par uzvarētājiem ministrija bija atzinusi trīs uzņēmumus - SIA "GP Systems", "Moduls Engeineering" un AS "SAF tehnika".

Pērn 14.jūlijā Ministru kabinets atbalstīja IZM ieceri par 3,722 miljoniem eiro iegādāties CO2 gaisa kvalitātes mērītājus, lai visās vispārējās izglītības skolu klasēs nodrošinātu pa vienai mērierīcei drošai klātienes mācību rīkošanai 2021./2022.mācību gadā.

"Moduls Engineering" reģistrēta 1994.gadā. Kompānijas apgrozījums 2020.gadā bija 13,281 miljons eiro, bet peļņa - 536 730 eiro. Uzņēmums pieder AS "MN Holding", bet tā patiesā labuma guvēja ir Jekaterina Ņikuļina, liecina "Firmas.lv" informācija.

Jau ziņots, ka 2019.gadā par vairāku dažādos kriminālprocesos ierautajam Mārim Martinsonam agrāk piederējušu uzņēmumu patiesā labuma guvēju kļuva Ņikuļina, kura ir bijušā Krievijas hokejista Iļjas Nikuļina sieva. Ņikuļins ir trīskārtējs pasaules čempions hokejā, bijis Krievijas izlases un KHL klubu Kazaņas "Ak Bars" un Maskavas "Dinamo" kapteinis. Sportā nopelnītos līdzekļus viņš investējis projektos, pašam iesaistoties ieguldījumu pārvaldīšanā. Ņikuļins ir "MN Holding" padomes priekšsēdētājs.