Lems par ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifa paaugstināšanu par 26% Mērsragā

Rīga, 27.janv., LETA. Šodien Talsu novada domes sēdē tiks lemts par par ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifa paaugstināšanu par 26% Mērsragā, aģentūru LETA informēja Talsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļas vadītāja Inita Fedko.

No 1.februāra Mērsragā ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifs palielināsies par 26%, aģentūru LETA informēja Talsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļas vadītāja Inita Fedko.

Mērsraga pagastā ūdenssaimniecības pakalpojumus līdz šim nodrošinājis un arī turpinās nodrošināt Talsu novada pašvaldības kapitālsabiedrība SIA "Mērsraga ūdens". Patlaban iedzīvotāji par saņemto pakalpojumu norēķinās pēc tarifiem, kas apstiprināti 2011.gadā.

Ņemot vērā šo gadu laikā pieaugušās darbaspēka un infrastruktūras uzturēšanas izmaksas, no 1.februāra plānots paaugstināt pakalpojumu tarifus, skaidro Fedko.

Tarifu projekts paredz, ka no 1.februāra uzņēmuma sniegtais ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 1,56 eiro par kubikmetru (m3) ar pievienotās vērtības nodokli (PVN), kanalizācijas pakalpojumu tarifs - 2,27 eiro/m3 ar PVN, bet kopējais tarifs būs 3,84 eiro/m3 ar PVN. Izmaksu pieaugums ir 26%.

Kā skaidro Fedko, pašlaik iedzīvotāji par vienu kubikmetru ūdens ir jāmaksā 0,91 eiro ar PVN, bet kanalizācijas tarifs ir 2,13 eiro/m3 ar PVN. Kopējās ūdens un kanalizācijas izmaksas par vienu kubikmetru ir 3,04 eiro ar PVN.

"Mērsraga ūdens" izstrādājis aktuālo ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektu, ņemot vērā Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) apstiprināto ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodiku.

Tā kā "Mērsraga ūdens" sabiedrisko ūdenssaimniecības pakalpojumu apjoms gadā nepārsniedz 100 000 kubikmetrus, tad aktuālo tarifa apstiprināšanu jāveic Talsu novada domei, ne SPRK.

No pagājušā gada 23.decembra "Mērsraga ūdens" valdes locekļa amatu ieņem Aivis Vincevs. Valdes locekļa mērķis ir ieviest nepieciešamos uzlabojumus uzņēmuma sekmīgai darbībai, lai nodrošinātu tā finansiālo stabilitāti un kvalitatīvu pakalpojumu sniegšanu iedzīvotājiem.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "Mērsraga ūdens" apgrozījums 2020.gadā bija 40 398 eiro, savukārt zaudējumi sasniedza 30 648 eiro.