Tiesa lems par Jelgavas-Iecavas ceļa malā plānotās krematorijas būvniecības apturēšanu

Rīga, 27.janv., LETA. Administratīvajā rajona tiesa Jelgavā šodien rakstveida procesā skatīs 40 kolektīvās sūdzības iesniedzēju pieteikumu, ar kuru tiek lūgts uz tiesāšanās laiku apturēt Jelgavas-Iecavas ceļa malā plānotās krematorijas būvniecību, aģentūrai LETA apliecināja tiesa.

Tiesai būs jāizvērtē Jelgavas pilsētas domes atbalstītā uzņēmēju iecere par sēru nama un krematorijas būvi Zālītes ielā 2, Jelgavā. Līdzās atbildētājam Jelgavas pašvaldībai tiesas procesā ir iesaistīta arī trešā persona - SIA "Krematoriju apvienība", kas pārstāv uzņēmēju, kurš plāno būvēt minēto sēru namu.

Lieta pēc būtības tiks skatīta pēc pagaidu aizsardzības lūguma izskatīšanas.

Jau vēstīts, ka Jelgavas-Iecavas ceļa malā Jelgavas novada Salgales pagastā plānots būvēt krematoriju.

Būvniecības iecere paredz īstenot SIA "Silabites" pasūtījumu, kulta ēku ceļot 4,3 hektāru zemes vienībā Salgalē, valsts autoceļa Jelgava-Iecava posma daļā.

Ēkai projektēti divi virszemes stāvi ar kopējo platību 607 kvadrātmetri. Pirmajā stāvā plānotas divas ceremoniju zāles ar atsevišķām ieejām un vējtveriem, savukārt korpusā aiz mazās ceremoniju zāles paredzēta telpa krāsnīm cilvēku kremēšanai.

Vidējā korpusā plānotas biroja telpas, gaitenis, atpūtas telpa, labierīcības, tehniskās telpas, kā arī telpa aizgājēja sagatavošanai kremācijai. Lielajai ceremoniju zālei otrajā stāvā tiks veidota muzikantiem piemērota telpa.

Ēkai paredzētas četras izejas, kā arī divi transporta vārti. Savukārt piegulošajā teritorijā atvēlēta vieta autostāvvietai 64 automašīnām.

"Firmas.lv" dati liecina, ka uzņēmums "Silabites" dibināts 2021.gada aprīlī. Tā īpašnieks ir Andis Rubens.

Jau ziņots, ka Edgaram Timpam piederošā SIA "Krematoriju apvienība" uz Jelgavas pašvaldības zemes plāno sākt būvēt krematoriju un kolumbāriju. Kapsētas teritorijā Zālītes ielā 2 plānots izveidot kapu saimniecībai mūsdienīgai funkcionēšanai nepieciešamos pamatobjektus - atvadu zāli un krematoriju, kā arī zvanu torni un kolumbāriju.

"Firmas.lv" dati liecina, ka "Krematoriju apvienības" nosaukums līdz pērnā gada maijam ir bijis "Primo RB". Tāpat arī maijā uzņēmuma valdē Renāru Boitmani nomainīja Timpa. Boitmanis līdz tam bija arī "Primo RB" īpašnieks.