Piensaimniecība "Bukas" investē 674 600 eiro attīstībā un saimniecības robotizācijā

Rīga, 25.janv., LETA. Dobeles novada zemnieku saimniecība "Bukas" investējusi 674 600 eiro lopu kūts ēkas rekonstrukcijā, kā arī ganāmpulka slaukšanas un barošanas automatizācijā, aģentūru LETA informēja zemnieku saimniecībā.

Kūts ēkas rekonstrukcijas projektā divu gadu laikā pilnībā pārbūvēta saimniecības galvenā kūts ēka, to pielāgojot jaunākajām dzīvnieku labturības prasībām. Būtiska daļa kopējo investīciju izlietota jaunākās paaudzes "DeLaval" robotizētās lopu vadības sistēmas iegādei un uzstādīšanai.

"Bukas" vadītājs Arnis Kristapsons informēja, ka, līdz ar veiktajām investīcijām, kūts varēs strādāt visu diennakti.

Līdztekus Kristapsons pauda, ka lopu kūts automatizācija bijis pārdomāts lēmums, ņemot vērā saimniecības nākotnes attīstības plānus un arī arvien vairāk izjūtamo darbaspēka trūkumu laukos. Kūts robotizācija nozīmē, ka vairāk nekā 120 liellopu ganāmpulku, kurā ir 56 slaucamās govis, var aprūpēt tikai pāris cilvēki, kuri atbrīvoti no smaga fiziska darba un pārsvarā veic tikai uzraudzības funkciju. Vienlaikus automatizētā barošanas un slaukšanas sistēma ļauj būtiski kāpināt piena kvalitāti un palielināt izslaukumu.

Tuvākā gada laikā saimniecība plāno slaucamo govju skaitu pieaugumu vēl 25% apmērā.

Piena lopkopība ir "Bukas" galvenais nodarbošanās veids, un saražotā produkcija pārsvarā tiek realizēta Lietuvā, sadarbojoties ar uzņēmumiem SIA "Piena partneri" un AS "Pieno Žvaigždes".

Investīcijas veiktas piesaistot bankas "BlueOrange" finansējumu.

"Bukas" rekonstrukcijas un modernizācijas projekts tiek īstenots Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam pasākuma "Ieguldījumi materiālajos aktīvos" apakšpasākumā "Atbalsts ieguldījumiem lauku saimniecībās".

Informācija "Firmas.lv" liecina, ka "Bukas" 2020.gadā strādāja ar 98 541 eiro apgrozījumu, kas ir par 2,5% vairāk nekā iepriekš. Vienlaikus saimniecības peļņa saruka par 40,1% - līdz 9450 eiro.

Saimniecība reģistrēta 1993.gadā, un tās vienīgais īpašnieks ir Kristapsons.