"Eco Baltia" vērtē nepieciešamību energoresursu izmaksu kāpuma dēļ palielināt produkcijas cenas

Rīga, 24.janv., LETA. Vides apsaimniekošanas un atkritumu pārstrādes uzņēmumu grupa "Eco Baltia" vērtē, vai energoresursu cenu kāpuma dēļ nebūs jāsadārdzina grupas uzņēmumu piedāvātā produkcija, aģentūrai LETA atzina "Eco Baltia" valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs.

Viņš skaidroja, ka "Eco Baltia" grupu galvenokārt veido ražošanas uzņēmumi, līdz ar to, tāpat kā virkne citu ražojošo kompāniju, arī "Eco Baltia" izjūt straujo energoresursu cenu kāpumu un to ietekmi uz uzņēmuma darbības procesiem.

"Mūsu gadījumā viens virziens, ko izmaiņas skar, ir ražošana, savukārt otrs - saražotā materiāla transportēšana līdz gala patērētājam," teica Simanovičs.

Viņš sacīja, ka "Eco Baltia" savu produkciju eksportē uz dažādām valstīm visā pasaulē. No grupas pārstrādes uzņēmumos saražotajām otrreizējām izejvielām aptuveni 98% tiek virzītas tieši starptautiskajā tirgū. "Līdz ar to degvielas cenas ir viens no potenciālajiem izejvielu izmaksu ietekmējošiem faktoriem, kam šobrīd pievienojas arī elektroenerģija," teica "Eco Baltia" valdes priekšsēdētājs.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka otrreizējās izejvielas ir dārgākas nekā pirmreizējie materiāli, kas tiek izmantoti jaunu preču ražošanā. Tāpēc, pēc Simanoviča teiktā, ir jāvērtē, kā šīs enerģijas tarifu svārstības "Eco Baltia" var kompensēt, lai veicinātu grupas ražotās produkcijas noietu - vai tā ir cenu celšana, vai tomēr kādi citi operatīvie risinājumi.

"Lai arī cenu palielināšana ir viens no galvenajiem veidiem, kā izlīdzināt augošās izmaksas, mūsu gadījumā būtiski noturēt konkurenci starptautiskajā tirgū. Šobrīd vērtējam kopējo situāciju un to, vai produkcijas padārdzināšana pie esošajiem apstākļiem ļautu konkurēt ar citiem nozares dalībniekiem," teica Simanovičs.

Viņš arī norādīja, ka pašreiz tiek strādāts pie jaunu tirgus daļu aptveršanas, lai pie esošajiem apstākļiem nodrošinātu efektīvu "Eco Baltia" grupas uzņēmumu darbību.

"Turpinām īstenot arī līdz šim plānotos investīciju projektus, kas ir mūsu ilgtspējas stratēģijas pamatā. Šā brīža galvenās investīcijas tiek virzītas uzņēmumu procesu automatizācijai, kā mērķis ir palielināt saražotās produkcijas apjomus, turklāt saglabājot esošo darbinieku skaitu, kā arī atalgojumu sistēmu," stāstīja Simanovičs.

Vienlaikus "Eco Baltia" strādā arī pie energoefektivitātes uzlabošanas, kas gan ir ilgtermiņa process un pagaidām būtisku ietekmi uz pašreizējām energoresursu izmaksām neatstāšot.

"Eco Baltia" grupā ietilpst Latvijas Zaļais punkts, vides apsaimniekošanas uzņēmumi SIA "Eco Baltia vide", Siguldas pilsētas SIA "JUMIS" un UAB "Ecoservice", kā arī pārstrādes uzņēmumi AS "PET Baltija" un SIA "Nordic Plast". AS "Eco Baltia" 2020.gadā strādāja ar 3,373 miljonu eiro apgrozījumu un 276 955 eiro peļņu, liecina "Firmas.lv" informācija.

"Eco Baltia" akcionāri ir "INVL Baltic Sea Growth Fund" (52,81%), Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (30,51%) un uzņēmuma vadība (16,68%).