Amatu atstāj "Latvijas dzelzceļš" valdes loceklis Ēriks Šmuksts

Rīga, 14.janv., LETA. VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) padome ir pieņēmusi uzņēmuma valdes locekļa Ērika Šmuksta atkāpšanos no amata no 15.janvāra, aģentūru LETA informēja LDz pārstāvji.

LDz padomes priekšsēdētājs Jānis Lange norāda, ka koncerns pēdējo gadu laikā ir pieredzējis liela mēroga pārmaiņas, un Šmuksts ir bijis viens no šo pārmaiņu virzītājiem. 

Pēc Šmuksta atkāpšanās no amata LDz valdē turpina strādāt tās valdes priekšsēdētājs Māris Kleinbergs un divi valdes locekļi - Vita Balode- Andrūsa un Rinalds Pļavnieks.

LDz padome 2021.gada decembrī pieņēma lēmumu rīkot publisku konkursu uz ceturtā valdes locekļa amatu, un tas sāksies tuvākajā laikā.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka Šmuksts bija LDz valdes loceklis kopš 2008.gada.

LDz koncerna pagājušā gada finanšu dati vēl nav pieejami, bet koncerna apgrozījums 2021.gada deviņos mēnešos bija 174,368 miljoni eiro, kas ir par 0,1% mazāk nekā gadu iepriekš attiecīgajā periodā, savukārt uzņēmuma peļņa bija 4,472 miljoni eiro pretstatā zaudējumiem 2020.gada deviņos mēnešos.

LDz ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna "Latvijas dzelzceļš" valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitassabiedrības - "LatRailNet", kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, "LDz Cargo", kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums "LDz infrastruktūra", ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums "LDz ritošā sastāva serviss", apsardzes uzņēmums "LDz apsardze", kā arī loģistikas uzņēmums "LDz loģistika".