Pēc vides prasībām atbilstošu iekārtu uzstādīšanas atļauj "Ceplīši A.S." lopkautuves darbību

Rīga, 14.janv., LETA. Šonedēļ Valsts vides dienests (VVD) pieņēmis lēmumu ļaut atjaunot SIA "Ceplīši A.S" lopkautuves darbību Lēdurgas pagastā, Siguldas novadā, aģentūru LETA informēja VVD sabiedrisko attiecību speciāliste Aija Jalinska.

"Ceplīši A.S" lopkautuves darbību VVD apturēja pērn septembrī, jo uzņēmums ilgstoši piesārņoja vidi, tai skaitā Āģes upi, ar neattīrītiem ražošanas notekūdeņiem, kas saturēja lielu dzīvnieku asiņu piejaukumu. Pirms tam uzņēmums vairākkārt bija administratīvi sodīts, tai skaitā piemērojot piespiedu naudu.

Lai atjaunotu kautuves darbību, uzņēmums uzstādījis jaunas attīrīšanas iekārtas ar jaudu 75m3/dnn un tās nodotas ekspluatācijā. VVD veicis attīrīto notekūdeņu testēšanu, pašlaik rezultāti liecina par iekārtu spēju samazināt piesārņojošo vielu koncentrācijas, ar kādām ir pieļaujama notekūdeņu novadīšana vidē. Uzņēmums saņēmis B kategorijas piesārņojošas darbības atļauju, skaidro Jalinska.

"Ceplīši A.S" darbības nosacījumi izvirzīti B kategorijas atļaujā, kur cita starpā noteikts vienu reizi mēnesī veikt notekūdeņu testēšanu. Uzņēmums joprojām iekļauts problēmuzņēmumu sarakstā, līdz ar to, tam tiks pievērsta pastiprināta uzraudzība un darbības kontrole.

Jau ziņots, ka VVD nolēmis apturēt Lēdurgas pagastā esošās "Ceplīši A.S" lopkautuves darbību. VVD inspektori konstatējuši, ka uzņēmuma krājtvertne regulāri netiek iztukšota un no tās izveidojusies notekūdeņu noteka. Uzņēmumam divas reizes piespriesti sodi un piespiedu nauda, lai veicinātu attīrīšanas iekārtu izbūvēšanu vai sistēmas izveidi, kas ļautu novērst neattīrītu notekūdeņu nokļūšanu vidē.

Pērn 15.jūlijā uzņēmumam tika izteikts brīdinājums par darbības apturēšanu, taču uzņēmuma atbildes un rīcība liecinot par formālu pieeju. Tādēļ pieņemts lēmums par uzņēmuma darbības apturēšanu, dodot laiku situācijas uzlabošanai.

Tāpat tiks lemts par vēl viena uzņēmuma darbības apturēšanu, kas darbojas šajā paša lopkautuvē un kas piederot tam pašam īpašniekam.

Kā liecina informācija mājaslapā "Firmas.lv", "Ceplīši A.S" reģistrēta 1997.gadā. Uzņēmums 2020.gadā strādājis ar 1,8 miljonu eiro apgrozījumu un vairāk nekā 2000 eiro peļņu.

Uzņēmums pieder Andim Segliņam.