Apkures izmaksu samazināšanai visam Jelgavas novadam siltumapgādes pakalpojumus sniegs "Ozolnieku KSDU"

Rīga, 13.janv., LETA. Lai samazinātu apkures izmaksas, visam Jelgavas novadam siltumapgādes pakalpojumus sniegs SIA "Ozolnieku KSDU", šodien lēma Jelgavas novada dome.

Līgums par pakalpojumu sniegšanu visā Jelgavas novada pašvaldības administratīvajā teritorijā ar pašvaldības kapitālsabiedrību "Ozolnieku KSDU" tiks slēgts uz desmit gadiem.

Kā tika skaidrots pašvaldības deputātiem, šāds lēmums nepieciešams, jo siltumapgādes uzņēmumiem jāslēdz līgums par dabasgāzes piegādi. Ja šos līgumus slēgs atsevišķi "Ozolnieku KSDU" un SIA "Jelgavas novada KU", tad dabasgāzes izmaksas pieaugs.

Veicot vienotu iepirkumu un slēdzot līgumu par kopējo dabasgāzes iepirkumu, "Ozolnieku KSDU" ir iespēja pēc apjoma kvalificēties citā piegādātāju grupā, tādējādi ietaupot uz gāzes pārvades izmaksām aptuveni 38 000 eiro.

Deputāti arī tika informēti, ka paredzēts slēgt līgumu ar uzņēmumu AS "Latvijas gāze" par dabasgāzes piegādi līdz septembra beigām.

Kā domes sēdē uzsvēra deputāts Madars Lasmanis (LA), Jelgavas novada dome esot nonākusi strupceļā. Pašvaldībā atsevišķās apdzīvotās vietās ir augstākie siltuma tarifi valstī. Pašvaldība neko nedarot, lai modernizētu apkures sistēmu, optimizētu vai samazinātu siltuma tarifus. 

Viņa ieskatā arī jautājums par siltumapgādes uzņēmumu apvienošanu tiekot kavēts. Pašlaik pašvaldībai arī neesot plāna, kā līdz 2023.gada ziemai mazināt novada uzstādīto siltuma tarifu antirekordu. Neesot ne nākotnes vīzijas, ne datu analīzes par esošo situāciju.

Viņa ieskatā, pašreizējā situācija ar siltuma tarifiem novadā esot nolaidība, par kuru jāatbild arī pašvaldības deputātiem.

Kā ziņots, pagājušā gada rudenī Jelgavas novada Ozolniekos, Ānē un Brankās būtiski pieauga siltumenerģijas tarifi, aģentūru LETA informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā.

Brankās siltumenerģijas ražošanas, pārvaldes, sadales un tirdzniecības tarifs palielinājās no 49,52 eiro par megavatstundu (MWh) līdz 97,46 eiro par MWh, kas ir par teju 97% vairāk. 

Ānē palielinājums bija nedaudz mazāks, sasniedzot 95%. Proti, tarifs ir 101,93 eiro par MWh līdzšinējo 52,24 eiro par MWh vietā.

Tarifa pieaugums Ozolniekos bija no 56,52 eiro par MWh līdz 76,35 eiro par MWh.

Kā liecina informācija "Firmas.lv", "Ozolnieku KSDU" 2020.gadā strādāja ar 1,861 miljona eiro apgrozījumu un 80 942 eiro zaudējumiem. Uzņēmums pieder Jelgavas novada pašvaldībai.