Skatīs civillietu par "Olainfarm" akcionāru sapulces lēmumu atzīšanu par spēkā neesošiem

Rīga, 11.janv., LETA. Ekonomisko lietu tiesā (ELT) šodien plkst.10 sāks izskatīt civillietu pēc zāļu ražotājas AS "Olainfarm" bijušā darbinieka un akcionāra Mārča Judža prasības par 14.oktobra ārkārtas akcionāru sapulces lēmumu atzīšanu par spēkā neesošiem, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Judzim pieder 55 akcijas no 14 085 078 "Olainfarm" kopējā akciju skaita.

Jau ziņots, ka "Olainfarm" akcionāri 2021.gada 14.oktobra ārkārtas sapulcē nolēma izslēgt uzņēmuma akcijas no regulētā tirgus.

Veselības uzņēmumu grupas "Repharm" mātesuzņēmums AS "AB City" izteica "Olainfarm" akciju atpirkšanas obligāto piedāvājumu un arī akciju atpirkšanas galīgo piedāvājumu, tiešā un netiešā kontrolē iegūstot 100% no "Olainfarm" balsstiesīgo akciju skaita.

"Olainfarm" koncerna apgrozījums 2020.gadā bija 122,157 miljoni eiro, kas ir par 11% mazāk nekā 2019.gadā, savukārt koncerna peļņa samazinājās 2,3 reizes un bija 9,478 miljoni eiro. "Olainfarm" nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu.

Savukārt "Repharm" grupā ir "Mēness aptieku" tīkla īpašniece AS "Sentor farm aptiekas", zāļu vairumtirgotājs AS "Recipe Plus", augu valsts ārstniecisko līdzekļu ražotājs AS "Rīgas farmaceitiskā fabrika", ambulatorās aprūpes iestāžu tīkls AS "Veselības centru apvienība" (VCA) un SIA "Centrālā laboratorija".

"Repharm" patiesie labuma guvēji, pēc "Firmas.lv" datiem, ir vairākas Latvijas privātpersonas - Roberts Tavjevs, Jānis Oskerko, Mihails Lurje, Aleksandrs Livšics, Andrejs Leibovičs, Sergejs Korņijenko, Josifs Apts un Jeļena Ņikitina.

2020.gadā "Repharm" strādāja ar 314 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10,9% vairāk nekā 2019.gadā, bet "Repharm" peļņa bija 11,39 miljoni eiro.