Labdarības projektā plāno nodrošināt bezmaksas gaisa kvalitātes monitoringa komplektu bērniem un jauniešiem

Rīga, 20.dec., LETA. Nodibinājums "Atvērtā darbnīca make Rīga" radījuši labdarības projektu "Gaisa sargs", kurā plāno nodrošināt bezmaksas gaisa kvalitātes monitoringa komplektu Latvijas bērniem un jauniešiem, aģentūrai LETA pavēstīja nodibinājuma pārstāvis Rihards Skrubis.

Viņš skaidroja, ka "Gaisa sarga" komplektā ir apvienota ne tikai noderīga funkcija - noteikt gaisa kvalitāti telpās -, bet arī nodrošina arī lietderīgu aktivitāti, jo ir jāsaliek un jāsalodē pašu spēkiem, sekojot video instrukcijām.

Projekta "Gaisa sargs" autori ir paredzējuši ierīci bez maksas piedāvāt skolām, bērnu namiem, bērnu un jauniešu interešu izglītības pulciņiem un citām organizācijām, kurās darbojas bērni un jaunieši.

"Gaisa sargs" labdarības projekts tiek finansēts no pašu projekta autoru privātajiem līdzekļiem. Tomēr, lai projekta ražošana varētu attīstīties plašākos apmēros, projekta autori aicina cilvēkus iesaistīties ziedojumu kampaņā un veikt ziedojumu.

Kā vienus no pirmajiem projekta atbalstītājiem projekta autoriem ir izdevies piesaistīt Latvijas uzņēmumus AS "SAF tehnika", SIA "Nākotnes saule" un SIA "Erica Synths", kuru ziedojumi ļaus piegādāt vismaz 145 komplektus. Vienas iekārtas detaļu izmaksas ir aptuveni 45 eiro, neskaitot nekādas fiksētās vai darba spēka izmaksas. Pašreiz ir iepirktas dažas detaļas aptuveni 200 iekārtām.

Projekta komanda aicina arī citus uzņēmumus un privātpersonas atbalstīt projektu ziedojot tam finanšu līdzekļus vai atbalstot projektu kādā citā veidā.

Pēc Skrubja teiktā, lai izvairītos no subjektīvu principu iesaistes saņēmēju vērtēšanā, projekta autori centīsies piegādāt visām iestādēm, kas pieteikušās iekārtas saņemšanai, rindas kārtībā.

"Lai kaut nedaudz atbalstītu iestādes, kuras iespējams nesasniegs Izglītības un zinātnes ministrijas organizētā iepirkuma ietvaros iegādātie gaisa kvalitātes mērītāji, esam personīgi uzrunājuši Latvijas pulciņus no biedrības "LETERA" pulciņu saraksta un bērnu namus, ar kuriem darbojas biedrība "Taureņa efekts"," stāstīja Skrubis.

Pieteikties ierīcēm iespējams "Gaisa sargs" mājaslapā "gaisasargs.lv".

Skrubis sacīja, ka "Gaisa sarga" ierīces sensora princips ir tāds pats, kā "AF tehnikas" ražotajiem "Aranet" iekštelpu gaisa kvalitātes mērītājiem, bet "Gaisa sarga" izstrādē izmantots ievērojami lētāks sensors, kas šāda tipa ierīcēs parasti veido dārgāko izmaksu pozīciju. "Gaisa sarga" komplektā pieejamās sastāvdaļas iegādātas Ķīnā.

Tāpat viņš atklāja, ka projekta autori mērķtiecīgi cenšas izvairīties no komercijas, jo tā sev līdzi nes ļoti daudz nepatīkamu blakus parādību. Turpmāko projektu nodibinājums centīsies turpināt tikai uz ziedojumiem.

Bezpeļņas organizācija "Atvērtā darbnīca make Rīga" plašāk pazīstama kā "Rīgas Hackerspace". Organizācija kopš 2012.gada ir vieta, kurā tikties, līdzdarboties un kopīgi izmantot aprīkojumu dažādiem tehnoloģiju interesentiem.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "Atvērtā darbnīca make Rīga" reģistrēts 2014.gada novembrī. Skrubis ir nodibinājuma valdes priekšsēdētājs, bet valdē ir arī Reinis Veips, Helmārs Rūmnieks un Jānis Ģenģeris.