precizēta, papildināta - "Datakom" izstrādātajā datu integratora izveidē ieguldīti 30 000 eiro

(18.decembra ziņā precizēts virsraksts un pirmā rindkopa, kā arī pievienota otrā rindkopa.)

Rīga, 20.dec., LETA. Informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmuma SIA "Datakom" sadarbībā ar Latvijas IT klastera biedriem un partneriem radītajā universālajā datu integratorā, kas nodrošina datu tiešsaistes apmaiņu starp grāmatvedības sistēmu un mobilās kases sistēmas "Tiki-Taka Pay" vadības portālu, investēti 30 000 eiro, aģentūrai LETA pavēstīja kompānijā.

Tostarp 30% no izmaksām apmaksāja Latvijas IT klastera biedri un partneri, tai skaitā "Datakom", bet 70% bija Eiropas Savienības līdzfinansējums.

Jaunais integrators bez maksas ir pieejams ikvienam uzņēmumam Latvijā, kas izmanto mazo un vidējo uzņēmumu vidū populārākās grāmatvedības sistēmas - "Visma Horizon" un "Tildes Jumis".

Kopumā triju gadu laikā "Datakom" investējis vairāk nekā 300 000 eiro kompānijas izstrādātās mobilās kases sistēmas "Tiki-Taka Pay" izveidē un attīstībā.

Mobilās kases viedierīce "Tiki-Taka Pay" apvieno dažādas nepieciešamās funkcijas preču un pakalpojumu pārdošanai - maksājumu karšu termināli, svītrkodu lasītāju, čeku printeri, kasi, kā arī ļauj analizēt pārdošanas datus, nodrošinot datos balstītu biznesa lēmumu pieņemšanu.

Mobilajā kases aparātā ir iekļauts elektronisks kases žurnāls, kura aizpildīšana notiek automātiski no mobilā kases aparāta atskaitēm, digitāli kases čeki un atskaites, kā arī ir pieejama preču klāsta un pārdošanas cenu, tostarp atlaižu pārvaldības un klientu lojalitātes programmu vadība. Mobilā kases iekārta piedāvā tirdzniecības datu analīzi un lietojumprogrammas saskarni (API jeb "Application Programming Interface") tiešsaistē ar klienta noliktavas un grāmatvedības sistēmām.

Mobilā kases aparāta bāzes versiju "Datakom" izstrādāja 2019.gadā.

"Datakom" 2020.gadā strādāja ar 12,086 miljonu eiro apgrozījumu un 881 826 eiro peļņu, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmums reģistrēts 1994.gada nogalē, un tā pamatkapitāls ir 213 000 eiro. "Datakom" īpašniece ir Uldim Semeikam piederošā SIA "Datlex". "Datakom" ir Latvijā bāzēts pilna spektra IT uzņēmums, kura pamatdarbības virzieni ir IT infrastruktūras tirdzniecība, uzstādīšana, uzturēšana, IT iekārtu un tīklu uzstādīšana un apkalpošana, sistēmu integrāciju izveide.